Archiwum‎ > ‎

Rok szkolny 2005/2006


Zakończenie roku szkolnego 2005/2006

opublikowane: 26 maj 2015, 11:28 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 5 cze 2015, 09:54 ]

Dnia 23 czerwca 2006 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość zakończenia roku szkolnego 2005/2006. Uroczystość uświetniła obecność przyjaciół szkoły i sponsorów nagród książkowych: przewodniczącej Rady Rodziców pani Danuty Wysokiej, pani Renaty Piskorz – właścicielki sklepu spożywczego oraz pana Eugeniusza Zalewskiego - Łowczego Koła Łowieckiego „Szarak”. Szczególnie wyróżnieni czuli się uczniowie, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, zdobywcy miana „Ucznia Roku”, a także ci, którzy za bardzo dobrą naukę lub osiągnięcia sportowe otrzymali stypendia. Na zakończenie roku po raz ostatni popisali się w części artystycznej uczniowie klasy VI SP i klasy III Gimnazjum.


Zakończenie roku szkolnego 2005/2006


Wycieczka do Wrocławia

opublikowane: 26 maj 2015, 11:24 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 26 maj 2015, 11:24 ]

Ostatnie dni roku szkolnego to czas wycieczek, wspólnych zabaw i przyjemnego spędzania czasu. Wiele klas naszej szkoły zorganizowało sobie wyjazdy do ciekawych miejsc. 19 czerwca Młodsza Grupa Wiekowa zwiedzała Wrocław. Dzieci najdłużej były w ZOO. Chętnie płynęły statkiem, ale najradośniej spędziły czas w wesołym miasteczku.


Wystawa plastyczna

opublikowane: 26 maj 2015, 11:19 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 26 maj 2015, 11:20 ]

W Galerii Prac Plastycznych Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, prowadzonej przez Panią wizytator Antoninę Kurzaj, w dniach od 13 – 28 czerwca ma miejsce wystawa plastyczna promująca naszą Szkołę. Wystawa przygotowana przez nauczycieli: Renatę Glińską, Marię Czyżowską i ks. Czesława Krochmala jest prezentacją działań rekolekcyjnych w związku z przystąpieniem Szkoły do ogólnopolskiego konkursu „Mój szkolny kolega z Afryki”. Wystawa ponadto zawiera prace plastyczne wykonane przez naszych uczniów w ramach warsztatów plastycznych i świetlicy środowiskowej oraz promuje działania ekologiczne Szkoły.


I Młodzieżowe Forum Ekologiczne

opublikowane: 26 maj 2015, 11:15 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 26 maj 2015, 11:16 ]

30 maja w Urzędzie Miasta i Gminy w Górze odbyło się I Młodzieżowe Forum Ekologiczne pod hasłem ,,Segregowanie odpadów - zyski nasze czy środowiska?” Działania ekologiczne naszej szkoły pod kierunkiem pani Marii Czyżowskiej prezentowały uczennice: Paulina Wysocka, Jolanta Kasprzyk, Justyna Czyżowska. Rozstrzygnięto Gminny Konkurs Ekologiczny ,,Nasze rady na odpady”. W kategorii „Kalendarz na 2007 r. propagujący selektywną zbiórkę odpadów III miejsce zdobyła Kinga Winnicka, w kategorii „Reklama na torbie płóciennej zachęcająca do używania na zakupy toreb wielokrotnego użytku” II miejsce Justyna Czyżowska i III miejsce Paulina Wysocka.


Dzień Dziecka i Dzień Sportu Szkolnego

opublikowane: 26 maj 2015, 11:12 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 5 cze 2015, 09:34 ]

1 czerwca 2006 r. odbyły się imprezy i zawody sportowe zorganizowane z okazji Dnia Dziecka. Uczniowie wraz z rodzicami mogli wziąć udział w VI Rodzinnym Rajdzie Rowerowym po Ziemi Czernińskiej, rozgrywkach rodzinnych w piłkę nożną, turnieju plażowej piłki siatkowej, biegach na dystansie 60 metrów, skokach w dal dziewcząt i chłopców, rozgrywkach dla Młodszej Grupy Wiekowej. Dla wszystkich uczestników wręczone zostały nagrody i dyplomy. Obchody Dnia Dziecka uświetniły występy uczniów naszej szkoły, podczas których zostały wręczone karty rowerowe dla IV-klasistów i karty motorowerowe dla gimnazjalistów.


Dzień Dziecka i Dzień Sportu Szkolnego ‎(czerwiec 2006 r.)‎


Egzamin na kartę rowerową

opublikowane: 26 maj 2015, 11:09 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 26 maj 2015, 11:09 ]

25 maja uczniowie klasy czwartej zdawali egzamin praktyczny na kartę rowerową a uczniowie klas gimnazjalnych na kartę motorowerową.
DZIEŃ WIOSNY W EUROPIE

opublikowane: 26 maj 2015, 11:03 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 26 maj 2015, 11:04 ]

W dniu 9 maja 2006r. nasza szkoła już po raz drugi włączyła się do realizacji międzynarodowego projektu „Dzień Wiosny w Europie”. Nasz działania skupiały się wokół realizacji hasła – „Razem w Europie”. Spotkanie z dyrektorem Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Promocji Starostwa Powiatowego w Górze - p. Ludwikiem Skoczylasem pozwoliło uczniom klas II-III gimnazjum dowiedzieć się o podejmowanych działaniach przez władze samorządowe w celu uzyskania funduszy unijnych. Bardzo ciekawa okazała się prezentacja multimedialna przygotowana przez uczennice III gimnazjum o polskim leśnictwie w Unii Europejskiej. Po prezentacjach miało miejsce przedstawienie przygotowane przez najmłodszych pod tytułem „Baśń o europejskich syrenkach”. Nasi mali aktorzy zostali nagrodzeni wielkimi brawami. Kolejnym punktem był Quiz wiedzy o Unii Europejskiej oraz o krajach należących do Unii. Wszystkie klasy popisały się ogromną wiedzą na ten temat, jednak zwyciężyła klasa II gimnazjum, drugie miejsce zajęły klasy I i III gimnazjum. Klasy szkoły podstawowej otrzymały dyplomy za udział w quizie. Na końcu odbyła się prezentacja plakatów których tematem było hasło - „Razem w Europie.”


IV Powiatowy Przegląd Twórczości Artystycznej Dzieci

opublikowane: 26 maj 2015, 11:01 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 26 maj 2015, 11:01 ]

26 kwietnia dzieci z Teatru Małego Aktora "Żak" wzięły udział w IV Powiatowym Przeglądzie Twórczości Artystycznej Dzieci klas I - III, który odbył się w Niechlowie. Nasi uczestnicy zaprezentowali przedstawienie zatytułowane "Baśń o europejskich syrenkach" przygotowane pod kierunkiem pań Renaty Woźny i Renaty Stępień-Chmiel.

Przedszkolaki i zerówka wspaniale bawili się w sali zabaw

opublikowane: 26 maj 2015, 10:56 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 26 maj 2015, 10:56 ]

7 kwietnia przedszkolaki i zerówka wspaniale bawili się w sali zabaw w Lesznie. Harcom nie było końca, a dwie godziny tam spędzone bardzo szybko minęły.
Wspomnienie o Janie Pawle II

opublikowane: 26 maj 2015, 10:51 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 26 maj 2015, 10:51 ]

3 kwietnia odbył się apel poświęcony pierwszej rocznicy śmierci Jana Pawła II pod hasłem: „To co we mnie niezniszczalne trwa”. Przygotowany on był przez uczniów Szkolnego Klubu Młodych Literatów pod kierunkiem p. Lidii Kaczor. Przedstawiono sylwetkę Jana Pawła II z okresu dzieciństwa, lat młodości, kapłaństwa i pontyfikatu papieża, aż do Jego śmierci. Teksty były przeplatane ulubionymi pieśniami papieskimi: „Barka”, „Abba Ojcze”, a także „Do Wadowic wróć”, „Habit” i „Miriam” w wykonaniu uczennic  gimnazjum. Recytowane były też wiersze, które znajdują się w „Tryptyku Rzymskim” Jana Pawła II. Apel zakończył się wspólnym śpiewaniem przy akompaniamencie gitary w wykonaniu ks. Czesława Krochmala.


1-10 of 36