Archiwum‎ > ‎Rok szkolny 2005/2006‎ > ‎

Wspomnienie o Janie Pawle II

opublikowane: 26 maj 2015, 10:51 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 26 maj 2015, 10:51 ]
3 kwietnia odbył się apel poświęcony pierwszej rocznicy śmierci Jana Pawła II pod hasłem: „To co we mnie niezniszczalne trwa”. Przygotowany on był przez uczniów Szkolnego Klubu Młodych Literatów pod kierunkiem p. Lidii Kaczor. Przedstawiono sylwetkę Jana Pawła II z okresu dzieciństwa, lat młodości, kapłaństwa i pontyfikatu papieża, aż do Jego śmierci. Teksty były przeplatane ulubionymi pieśniami papieskimi: „Barka”, „Abba Ojcze”, a także „Do Wadowic wróć”, „Habit” i „Miriam” w wykonaniu uczennic  gimnazjum. Recytowane były też wiersze, które znajdują się w „Tryptyku Rzymskim” Jana Pawła II. Apel zakończył się wspólnym śpiewaniem przy akompaniamencie gitary w wykonaniu ks. Czesława Krochmala.