Archiwum‎ > ‎

Rok szkolny 2006/2007


60-ciolecie Koła Łowieckiego „Bór” z Góry

opublikowane: 29 maj 2015, 10:53 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 29 maj 2015, 10:53 ]

Dnia 23 czerwca delegacja naszej szkoły uczestniczyła w pięknym jubileuszu 60-ciolecia Koła Łowieckiego „Bór” z Góry. Obchody tej zaszczytnej rocznicy odbyły się w domku myśliwskim w Nowej Wiosce. Jest to miejsce dobrze znane naszym dzieciom, ponieważ często goszczą tam na zaproszenie zaprzyjaźnionych z nami myśliwych. Poczet sztandarowy brał udział w polowej mszy św., na której zebrali się myśliwi z innych kół, a także liczni przyjaciele „Boru”. Podczas części oficjalnej Pani Dyrektor wraz z uczennicami przekazała upominek ufundowany przez nauczycieli naszej szkoły.Zakończenie roku szkolnego 2006/2007

opublikowane: 29 maj 2015, 10:49 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 29 maj 2015, 10:50 ]

22 czerwca po raz ostatni zabrzmiał dzwonek w Zespole Szkoła Podstawowa Gimnazjum i Przedszkole im. Św. Huberta w Czerninie. Uroczystość przebiegała w dwóch etapach: o godz. 800 pożegnali szkołę uczniowie Szkoły Podstawowej, a o godz. 1100 – gimnazjaliści. W uroczystości wziął udział Sekretarz Gminy Pan Tadeusz Otto, Prezes PSS-Społem Pan Władysław Stanisławski, emerytowani nauczyciele i rodzice. Uczniowie, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce i zachowaniu otrzymali z rąk Pani Dyrektor świadectwa z czerwonym paskiem i nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Dla nich były również stypendia naukowe i sportowe. Rodzice tych uczniów zostali uhonorowani listami gratulacyjnymi. Pan Władysław Stanisławski wręczył ufundowane przez PSS nagrody dla „Uczniów Roku”. W kategorii  klas I-III miano to zdobyła Patrycja Skupin - uczennica klasy III, w kategorii klas IV-VI - Kamil Górecki - uczeń klasy VI, w kategorii klas gimnazjalnych - uczennica klasy III  – Kinga Winnicka. Uczniowie klasy VI, którzy ukończyli Szkołę Podstawową podziękowali nauczycielom i zaprezentowali ciekawą część artystyczną. Następnie wszyscy udali się na mszę św. O godz. 1100 swą uroczystość rozpoczęli gimnazjaliści. Najbardziej tę chwilę przeżywali trzecioklasiści, którzy żegnali mury szkoły po 9 latach nauki i zabawy, trudu i radości. Niejedna łza zakręciła się w oku absolwentów i pedagogów. Na pamiątkę każdy uczeń zostawił wpis do Kroniki Szkoły. Najstarsi uczniowie popisali się krótkim montażem słowno-muzycznym, w którym opisali swoje edukacyjne zmagania. O godz. 1300 mury szkoły opustoszały. Rozpoczęły się wakacje!


Apel z Okazji Dni Oświaty Książki i Prasy

opublikowane: 29 maj 2015, 10:45 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 29 maj 2015, 10:46 ]

18 czerwca w naszej szkole odbył się apel z Okazji Dni Oświaty Książki i Prasy zatytułowany „Wiersze zawsze Cię rozbawią i w świat bajki zaprowadzą”. Tematyka wierszy była różnorodna, niektóre wiersze krytykowały lenistwo inne mówiły, że skarżenie jest wadą, a uczeń zawsze powinien wywiązywać się z powierzonych obowiązków.  Przedstawiony został też fragment baśni pt. „Kopciuszek”, który miał zachęcić uczniów do przeczytania książki. Apel został przygotowany pod kierunkiem pani Lidii Kaczor i pani Krystyny Chudzik.


Pożegnalny bal uczniów klasy III gimnazjum

opublikowane: 29 maj 2015, 10:39 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 29 maj 2015, 10:40 ]

6 czerwca odbył się pożegnalny bal uczniów klasy III gimnazjum. Uroczystość rozpoczęła się w czernińskiej szkole, gdzie młodzież zatańczyła poloneza. Następnie wraz z zaproszonymi gośćmi i rodzicami udała się do ratusza, w którym nastąpiło oficjalne otwarcie balu. Zabawa przebiegała w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze.


Podsumowanie Powiatowego Konkurs Poetyckiego „Poezja mojej Małej Ojczyzny”

opublikowane: 29 maj 2015, 10:30 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 29 maj 2015, 10:30 ]

6 czerwca w Bibliotece Miejskiej w Górze odbyło się podsumowanie Powiatowego Konkurs Poetyckiego „Poezja mojej Małej Ojczyzny”. I miejsce w grupie klas gimnazjalnych zajęła Joanna Kiernicka a wyróżnienie otrzymała Kinga Winnicka.


Dzień Dziecka i Sportu Szkolnego

opublikowane: 29 maj 2015, 10:25 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 29 maj 2015, 10:25 ]

2 czerwca odbył się Dzień Dziecka i Sportu Szkolnego. Uczniowie brali udział w rozgrywkach sportowych, zawodach lekkoatletycznych, a Młodsza Grupa Wiekowa rywalizowała w wesołych potyczkach. Dzieci przedstawiły również programy artystyczne przygotowane pod okiem opiekunów. Czekały na nie za to upominki i nagrody, które wręczyła pani dyrektor. Rada Rodziców przygotowała zaś słodkie prezenty, kiełbaski, frytki i napoje. Dzień upłynął w bardzo pogodnej i miłej, sportowej atmosferze.

Dzień Matki

opublikowane: 29 maj 2015, 10:21 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 29 maj 2015, 10:22 ]

24 maja zerówka wybrała się na plac zabaw w Czerninie Dolnej, gdzie zorganizowała piknik z okazji Dnia Matki. Dzieci rozpoczęły spotkanie częścią artystyczną, którą przygotowały dla mam. Były wiersze, piosenki i tańce. Później pociechy wraz z mamami brały udział w konkursach. Wszyscy byli najlepsi. W trakcie zabaw był też czas na poczęstunek: ciasto i napoje. Miłym akcentem było wspólne grillowanie.

XIII Powiatowy Konkurs Wiedzy „Góra i Ziemia Górowska – Moja mała Ojczyzna”

opublikowane: 29 maj 2015, 10:19 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 29 maj 2015, 10:19 ]

24 maja odbył się w naszej szkole XIII Powiatowy Konkurs Wiedzy „Góra i Ziemia Górowska – Moja mała Ojczyzna”. Wzięło w nim udział 55 uczestników szkół podstawowych, gimnazjów i liceów z całego powiatu. Organizatorami konkursu było Towarzystwo Miłośników Ziemi Górowskiej oraz PCDN i PPP w Górze. Jako gospodarze przygotowaliśmy prezentację multimedialną przedstawiającą dzieje naszej szkoły i historię Czerniny. Ks. Czesław Krochmal i uczennica Kinga Winnicka zapoznali uczestników z zabytkami Czerniny. Młodzież czekając na wyniki rywalizacji mogła posilić się kiełbaskami, zaś na opiekunów czekała kawa i słodki poczęstunek.

Karta rowerowa

opublikowane: 29 maj 2015, 10:14 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 29 maj 2015, 10:15 ]

22 maja uczniowie klasy czwartej zdawali egzamin praktyczny na kartę rowerową a uczniowie klasy pierwszej gimnazjum na kartę motorowerową.Wycieczka klas II-IV

opublikowane: 29 maj 2015, 10:10 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 29 maj 2015, 10:10 ]

W dniach 7-8 maja  uczniowie klas II-IV byli na wycieczce w górach. Pierwszego dnia zwiedziliśmy ruiny zamku Chojnik. Pomimo zmęczenia wspinaczką na szczyt byliśmy zachwyceni widokami, jakie tam na nas czekały.  Po południu wyszliśmy na spacer w góry, gdzie mogliśmy wspinać się na różne skały.  Pogoda nam w tym dniu dopisała. Wieczorem było wyczekiwane ognisko. Drugiego dnia pogoda troszkę nam się zmieniła,  ale i tak mieliśmy dzień pełen wrażeń. Autokarem pojechaliśmy na „zakręt śmierci”, który wyglądał naprawdę strasznie. Byliśmy również w sztolni w Kowarach, gdzie kiedyś wydobywano uran. Widzieliśmy tam wiele ciekawych rzeczy. Kolejnym punktem był pobyt w miasteczku Western City, gdzie oglądaliśmy scenkę westernową - Napad na bank. Spędziliśmy tam mile czas, a potem wracaliśmy pełni wrażeń do domu. Wycieczka była dla nas bardzo  kształcąca. Dowiedzieliśmy się, że istnieje wiele miejsc, które warto zobaczyć, a także spędziliśmy aktywnie czas wolny, bez siedzenia przed telewizorem, bądź komputerem. Poprzez ten wyjazd poznaliśmy piękno naszego regionu - Dolnego Śląska.
1-10 of 40