Archiwum‎ > ‎

Rok szkolny 2007/2008


Zakończenie roku szkolnego 2007/2008

opublikowane: 30 maj 2015, 09:40 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 30 maj 2015, 09:41 ]

20 czerwca, po dziesięciu miesiącach trudu i zmagań z opanowaniem umiejętności i wiadomości, zakończyliśmy rok szkolny. Uroczystość odbyła się w dwóch częściach. O godzinie 800 świadectwa otrzymali uczniowie Szkoły Podstawowej, a o godzinie 1100 - Gimnazjum. Świadkami tych uroczystych chwil byli zaproszeni goście: zastępca Burmistrza Góry - pan Piotr Wołowicz, prezes Koła Łowieckiego „Bór”- pan Jerzy Maćkowski, przedstawiciel Nadleśnictwa Góra Śląska – pani Barbara Kurzawa, przewodnicząca Rady Rodziców - pani Edyta Szorc, jej zastępca - pani Wioletta Skupin oraz licznie zgromadzeni rodzice. Dyrektor szkoły Dorota Adamska uhonorowała rodziców uczniów, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem i stypendia za wyniki w nauce listami gratulacyjnymi. Wyróżnieni zostali również uczniowie - zwycięzcy konkursu „Uczeń Roku”. W kategorii klas I-III S.P. zwyciężyła Aleksandra Kosowska, klas IV-VI S.P.- Małgorzata Buda, zaś klas I-III Gimnazjum – Marta Bobowska. Nagrody książkowe ufundował dla nich pan Franciszek Nakoneczny, a w jego imieniu wręczyła pani Wioletta Skupin. Ważnym punktem uroczystości było wręczenie świadectw ukończenia Szkoły Podstawowej uczniom klasy VI oraz pożegnanie absolwentów naszej szkoły, czyli trzecioklasistów Gimnazjum. Były piękne kwiaty, życzenia i … kilka łez. Teraz już życzymy wszystkim, uczniom i nauczycielom, miłego odpoczynku. Do zobaczenia we wrześniu.Górowski Festiwal Kultury Ludowej

opublikowane: 30 maj 2015, 09:31 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 30 maj 2015, 09:31 ]

15 czerwca w Domu Kultury odbył się Górowski Festiwal Kultury Ludowej. Reprezentantami naszej szkoły byli mali aktorzy należący do Koła Teatralnego „Żak” oraz artyści ze starszej grupy wiekowej. Wcześniej uczniowie promowali działania związane z twórczością ludową w lokalnym środowisku oraz na Festiwalu Kultury Ludowej organizowanym w Witaszycach.

Wycieczka do Parku Rekreacyjnego Budowle Świata Nenufar Club w Kościanie

opublikowane: 30 maj 2015, 09:29 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 30 maj 2015, 09:29 ]

11 czerwca zerówka i klasy I, II wraz z opiekunami wyjechali na wycieczkę do Parku Rekreacyjnego Budowle Świata Nenufar Club w Kościanie. Dzieci uczestniczyły w programie przygotowanym specjalnie dla nich. Po miłym powitaniu udały się na plac zabaw, gdzie miło spędziły pierwszą godzinę swego pobytu.  Następnie zostały przejęte przez grupę piratów, z którymi wyruszyli w podróż na poszukiwanie skarbu. Cały program zakończył się „mini disco show”.   Na koniec wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy. Wszyscy zadowoleni i uśmiechnięci wrócili w objęcia swoich rodziców.

Mecz pomiędzy drużyną z Wińska, a uczniami naszej szkoły

opublikowane: 30 maj 2015, 09:27 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 30 maj 2015, 09:27 ]

7 czerwca w naszej szkole odbył się mecz pomiędzy drużyną z Wińska, a uczniami naszej szkoły. Rozegrane zostały dwie konkurencje, mecz piłki nożnej i piłki plażowej. W obu konkurencjach triumfowała drużyna naszej szkoły, wygrywając w meczu piłki nożnej  3:2, natomiast w meczu piłki plażowej padł wynik 3:0. Wspomniany mecz między powyższymi szkołami przebiegał w miłej i wesołej atmosferze.

Dzień Dziecka i Sportu Szkolnego, który połączony był z ogólnopolskimi obchodami Dnia „Szkoły bez Przemocy”

opublikowane: 30 maj 2015, 09:24 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 30 maj 2015, 09:24 ]

W bardzo pogodnej i miłej atmosferze przebiegał w tym roku szkolnym Dzień Dziecka i Sportu Szkolnego, który połączony był z ogólnopolskimi obchodami Dnia „Szkoły bez Przemocy”. W pierwszej, sportowej, części uczniowie rywalizowali w różnorodnych konkurencjach: biegach na dystansie 60 metrów, skokach w dal, a maluchy z klas O-III w biegach w workach. W grach zespołowych królowała piłka nożna, siatkowa piłka plażowa oraz „dwa ognie”. Mistrzami sportu zostali: Katarzyna Bobowska i Adrian Zarzycki - bieg na dystansie 60 m. (szkoła podstawowa). Rafał Kiernicki i Paulina Bosa - bieg na dystansie 60 m. (gimnazjum). Ścimborska Maria i Krystian Zarzycki - skok w dal (szkoła podstawowa). Paulina Bosa i Rafał Kiernicki – skok w dal (gimnazjum). W piłce nożnej oraz w piłce siatkowej zwyciężyła klasa III gimnazjum.
Druga część dnia przygotowana była przez pedagoga szkolnego Urszulę Chudzik oraz uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej i I–III gimnazjum, którzy zaprezentowali scenki na temat przemocy w szkole i sposobów jej eliminowania. Kulminacyjnym punktem dnia było zawieszenie czerwonych baloników na maszcie szkolnym oraz wypuszczenie „w niebo” gołębi jako symbolu życia w zgodzie. Akcja wywarła duże wrażenie na zaproszonych gościach: przedstawicielach Policji, Centrum Pomocy Alkoholowej i Radzie Rodziców. W tym dniu wręczone zostały również karty rowerowe dla uczniów klasy IV i motorowerowe uczniom klas gimnazjalnych.


Uroczystość z okazji Dnia Matki

opublikowane: 30 maj 2015, 09:17 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 30 maj 2015, 09:17 ]

4 czerwca w grupie sześciolatków odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki. Wśród przybyłych gości były: pani dyrektor Dorota Adamska oraz pani wicedyrektor Barbara Wiśniewska.  Na uroczystości nie mogło zabraknąć solenizantek, przecież każda z nich to najważniejsza osoba w życiu dziecka. Maluchy zaprezentowały montaż słowno – muzyczny. Podczas recytacji wierszy, śpiewania piosenek, tańców dzieci były niezwykle skupione. Wiele radości sprawiły mamom przygotowane upominki. Spotkanie zakończyło się tradycyjnie słodkim poczęstunkiem.

Apel pod hasłem „Wokół książki”

opublikowane: 30 maj 2015, 09:12 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 30 maj 2015, 09:13 ]

3 czerwca odbyło się spotkanie Powiatowego Zespołu Samokształceniowego Nauczycieli Bibliotekarzy połączonego z apelem pod hasłem  „Wokół  książki”, przygotowanego przez uczniów gimnazjum i uczniów należących do Klubu Młodych Literatów  pod kierunkiem pani Lidii Kaczor. Gościem honorowym była dyrektor Zespołu pani Dorota Adamska.

Przedstawienie teatralne pt. „Grymasy Królewny Kasi”

opublikowane: 30 maj 2015, 09:10 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 30 maj 2015, 09:10 ]

2 czerwca dla dzieci z Młodszej Grupy Wiekowej oraz przedszkolaków zostało zaprezentowane przedstawienie teatralne pt. „Grymasy Królewny Kasi”. Inscenizacja była niezwykle pouczająca. Dzieci z zaciekawieniem śledziły losy grymaśnej królewny.

Konkurs recytatorski i czytelniczy

opublikowane: 30 maj 2015, 09:08 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 30 maj 2015, 09:08 ]

29 i 30 maja zostały rozstrzygnięte konkursy klas 0 – I: recytatorski i czytelniczy. W konkursie recytatorskim zwyciężyła uczennica klasy I Zuzanna Ochman, natomiast w konkursie czytelniczym Dawid Jałowiecki (uczeń klasy I). Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody w postaci słodyczy oraz przyborów szkolnych.

XIV Sportowy Turniej Miast i Wsi

opublikowane: 30 maj 2015, 09:05 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 30 maj 2015, 09:05 ]

28 maja uczniowie i nauczyciele Zespołu wzięli udział w XIV Sportowym Turnieju Miast i Wsi. Ogólnopolską akcję rozpoczęliśmy o godzinie 1100 aerobikiem prowadzonym przez p. Ewę Miłaszewicz. Były to wspaniałe ćwiczenia, które przyniosły szczególne zadowolenie kadrze nauczycieli. Następnie odbyły się biegi przełajowe dla klas I-III i IV-VI SP oraz I-III Gimnazjum. W międzyczasie dzieci wykonywały ćwiczenia rozciągające. Akcja ta przyniosła dużo dobrej zabawy dla dzieci i dla nauczycieli. Wszyscy chętnie powtarzaliby ją częściej.

1-10 of 54