Archiwum‎ > ‎Rok szkolny 2007/2008‎ > ‎

Dzień Pamięci Narodowej

opublikowane: 30 maj 2015, 08:24 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 30 maj 2015, 08:25 ]
19 marca w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Pamięci Narodowej. W ramach programu własnego o tematyce patriotycznej pt. „Nie pytajmy, co może zrobić dla nas ojczyzna, zapytajmy, co my możemy dla niej uczynić”, autorstwa pani Edyty Turowskiej – nauczyciela historii i języka polskiego. Uczniowie klasy V przedstawili scenkę upamiętniającą zjazd gnieźnieński. oraz wiersze i pieśni patriotyczne. Uczniowie gimnazjum przygotowali foldery przedstawiające obozy koncentracyjne na terenie Polski. Jako kultywowanie tradycji narodowych przygotowano wystawę palm i pisanek wielkanocnych.