Archiwum‎ > ‎Rok szkolny 2007/2008‎ > ‎

Misterium Męki Pańskiej

opublikowane: 30 maj 2015, 08:19 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 30 maj 2015, 08:19 ]
W Niedzielę Palmową 16 marca w kościele parafialnym  odbyło się Misterium Męki Pańskiej przygotowane przez młodzież i dzieci Eucharystycznego Ruchu Młodych, pod kierunkiem katechetki R. Glińskiej. Bogata muzyka, słowo połączone z ruchem  scenicznym oglądających parafian wprowadziło w atmosferę Wielkiego Tygodnia. Ponadto niekonwencjonalnym elementem tego dnia był wjazd Pana Jezusa na osiołku do świątyni, który poprzedziła procesja z palmami. Wcześniej odbył się konkurs szukania jajek dla najmłodszych oraz na palmę wielkanocną, w który zaangażowali się wychowawcy klas naszej szkoły. Inicjatorem całej uroczystości był ks. proboszcz Grzegorz Trawka, który zwykle mile zaskakuje swoich parafian.