Archiwum‎ > ‎Rok szkolny 2007/2008‎ > ‎

Sadzenie drzew z okazji Dnia Drzewa

opublikowane: 30 maj 2015, 05:38 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 30 maj 2015, 05:39 ]
15 października uczniowie naszej szkoły pod opieką Pani Anny Salamon, Pana Henryka Drozdowskiego i Pani Karoliny Jałowieckiej oraz nadzorem i fachowym instruktażem podleśniczego Michała Kucharskiego sadziły drzewa i krzewy wzdłuż naszej ścieżki turystyczno – rekreacyjnej. Pod sztandarem naszego patrona św. Huberta nasz drzewostan powiększył się o 500 sztuk. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i wytrwałością poświęciły czas i siły sadząc miedzy innymi: trzmielinę, kruszynę, jarzębinę i inne gatunki. Po skończonej pracy odpoczywały i posilały się na ostatnim przystanku ścieżki na pomoście przy stawie. Następnie zadowolone wróciły rowerami do szkoły.