Archiwum‎ > ‎

Rok szkolny 2009/2010


Pożegnanie z przedszkolem

opublikowane: 31 maj 2015, 09:55 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 31 maj 2015, 09:55 ]

9 lipca był dla przedszkolaków dniem bardzo szczególnym. W tym dniu bowiem pożegnali się z przedszkolem i „swoją” panią.  Dzieci bardzo przeżywały tę doniosłą chwilę. Odświętnie ubrani, pełni dumy i bardzo poważni zatańczyli pożegnalnego poloneza. Potem były wiersze i piosenki. A wszystkie mówiły o tym, jak dobrze było maluchom w przedszkolu, ile ciekawych rzeczy się dowiedziały i jak wspaniale było z panią Renatką; i tą od pięciolatków, i tą od sześciolatków. Panie zadbały, aby część artystyczna i oficjalna była doskonale zorganizowane. Rodzice natomiast odwdzięczyli się podziękowaniami i pięknymi kwiatami. Cieszymy się bardzo, że ta współpraca  układa się tak pomyślnie.

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/aktualnosci/rok-szkolny-2009-2010/_draft_post/IMG_2266.jpg

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/aktualnosci/rok-szkolny-2009-2010/_draft_post/IMG_2280.jpg

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/aktualnosci/rok-szkolny-2009-2010/_draft_post/IMG_2332.jpg

Zakończenia roku szkolnego 2009/2010

opublikowane: 31 maj 2015, 09:48 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 31 maj 2015, 09:49 ]

Nadszedł wreszcie 25 czerwca – dzień, na który niektórzy uczniowie oczekiwali z niecierpliwością. Zakończenia roku szkolnego 2009/2010. Najpierw Msza święta i piękna oprawa, której rangę podniosła obecność sztandaru szkoły. Potem część oficjalna. Przemówienie Pani dyrektor oraz zaproszonych gości. W tym roku zaszczycił nas obecnością Pan Marek Balowski - skarbnik Urzędu Gminy Góra, Pan Jerzy Maćkowski - prezes Koła Łowieckiego „Bór” w Górze, Pani Edyta Szorc i Pani Wioletta Skupin - przewodnicząca i zastępca  przewodniczącej Rady Rodziców. Były podziękowania za całoroczny trud i życzenia udanych, słonecznych wakacji dla uczniów i nauczycieli. Były piękne wiązanki kwiatów i dużo ciepłych słów. Zgodnie z ceremoniałem szkolnym dziś zaprzysiężony został nowowybrany poczet sztandarowy, który po przekazaniu od starszych kolegów rozpoczął honorową misję. Następnie Pani dyrektor wręczyła nagrody najlepszym  z najlepszych, czyli tym, którzy zdobyli miano „Ucznia Roku”. W kategorii klas I-III szkoły podstawowej uhonorowana została Zuzanna Ochman - uczennica klasy III. W kategorii klas IV-VI zwyciężyła Patrycja Skupin - uczennica klasy VI, zaś w klasach gimnazjalnych bezkonkurencyjna okazała się Paulina Drozdowska z klasy III. W obecności całej społeczności szkolnej Pani dyrektor odczytała nazwiska uczniów, którzy otrzymali świadectwa z czerwonym paskiem, czyli tych, dla których nauka nie stanowiła żadnego problemu. Gratulujemy wszystkim wyróżnionym! I wreszcie do głosu dopuszczona została klasa III gimnazjum. To ostatnie chwile tych uczniów w szkole, w której spędzili 9 długich lat. Nic więc dziwnego, że  w pięknym przemówieniu było dużo ciepłych słów o „starej” poczciwej  „budzie”, o nauczycielach - czasami srogich, czasami wyrozumiałych, o kolegach - tych „fajnych” i tych mniej. Nic więc dziwnego, że niektórym łezki zakręciły się w oku! A do tego prezentacja komputerowa dzięki której mogliśmy prześledzić te wszystkie lata: od zerówki do dnia dzisiejszego. Starszych kolegów, od dziś absolwentów naszej szkoły, pożegnali uczniowie klasy II. A potem wszyscy udali się do swoich klas, aby odebrać świadectwa, pożegnać się z wychowawcami i kolegami. I to już koniec! Do zobaczenia za dwa miesiące!

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/aktualnosci/rok-szkolny-2009-2010/_draft_post/P1020178.jpg

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/aktualnosci/rok-szkolny-2009-2010/_draft_post/P1020179.jpg

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/aktualnosci/rok-szkolny-2009-2010/_draft_post/P1020352.jpg

Pożegnanie klasy III z wychowawcą

opublikowane: 31 maj 2015, 09:38 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 31 maj 2015, 09:39 ]

23 czerwca był dniem pożegnania klasy III z wychowawcą. Nauczyciele i uczniowie klas młodszych zawsze przeżywają bardzo mocno rozstanie po pierwszych latach swojej szkolnej przygody. W środę nie było smutno, bo czas spędzony w ogrodzie szkolnym przy ognisku, w zapachu i smaku pieczonych kiełbasek, świeżego ciasta z truskawkami i lodów upływał bardzo szybko. Dzieciaki chętnie robiły sobie zdjęcia, wspominały wesołe i smutniejsze chwile, opowiadały dowcipy i bawiły się. Szkoda tylko, że było nas tak mało!

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/aktualnosci/rok-szkolny-2009-2010/_draft_post/IMG_2244.jpg

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/aktualnosci/rok-szkolny-2009-2010/_draft_post/IMG_2245.jpg

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/aktualnosci/rok-szkolny-2009-2010/_draft_post/IMG_2257.jpg

Wycieczka do Poznania

opublikowane: 31 maj 2015, 09:32 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 31 maj 2015, 09:33 ]

18 czerwca 23 osobowa grupa uczniów naszej szkoły wyjechała na wycieczkę do Poznania, zorganizowaną przez wych. kl. V p. Zofię Bordulak. Dopisała wyjątkowo piękna pogoda i można było zrealizować wszystkie zaplanowane punkty harmonogramu zwiedzania i rekreacji. Najpierw w poznańskiej Palmiarni uczniowie mogli podziwiać niezwykłe okazy roślin i kolekcję egzotycznych ryb. W samo południe obejrzeli trykające się na ratuszowej wieży koziołki, a potem słuchając barwnie opowiadającego przewodnika ruszyli w dwuipółgodzinną wędrówkę szlakiem najcenniejszych zabytków Poznania. M.in. odwiedzili kościół farny oraz kolebkę polskiego państwa i polskiego kościoła, nekropolię Piastów – katedrę na Ostrowie Tumskim. Po tej niezwykle ciekawej lekcji historii uczniowie udali się na obiad do MacDonalda, a następnie nad jezioro Malta, gdzie można było skorzystać z różnych form zabawy i rekreacji. Największą popularnością cieszył się tor saneczkowy oraz zjazd na pontonie. Po godz. 2000 pełni wrażeń, uśmiechnięci i radośni uczestnicy wycieczki powrócili do domów. Wszystkie cele i dydaktyczne, i wychowawcze zostały w pełni zrealizowane.

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/aktualnosci/rok-szkolny-2009-2010/_draft_post/Zdj%C4%99cie%20070.jpg

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/aktualnosci/rok-szkolny-2009-2010/_draft_post/Zdj%C4%99cie%20087.jpg

Uroczyste podsumowanie etapów powiatowych konkursów

opublikowane: 31 maj 2015, 09:28 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 31 maj 2015, 09:28 ]

Sześcioro uczniów naszej szkoły wraz z prowadzącymi ich nauczycielami zostało zaproszonych na uroczyste podsumowanie etapów powiatowych konkursów zorganizowanych w tym roku szkolnym przez PCDN i PPP w Górze. Uroczystość odbyła się 17 czerwca 2010 r. w Górowskim Domu Kultury. Zaszczycili ją przedstawiciele władz powiatowych i gminnych oraz dyrektorzy placówek oświatowych. Spośród uczniów szkoły podstawowej dyplomy i nagrody rzeczowe odebrali: Jakub Czyżowski, uczeń kl. IV, za zajęcie I miejsce w Konkursie „Pejzaż i architektura powiatu górowskiego”(opiekun  Renata Glińska); Patrycja Skupin, uczennica kl. VI, za zajęcie I miejsce w IX Powiatowym Konkursie Matematycznym (opiekun Magdalena Pazoła); oraz miejsce II w IX Górowskim Konkursie Humanistycznym (opiekun Zofia Bordulak); Joanna Kiernicka, uczennica kl. VI, za zajęcie III miejsca w IX  Górowskim  Konkursie Humanistycznym(opiekun Zofia Bordulak). Natomiast wśród gimnazjalistów nagrodzono: Paulinę Drozdowską, uczennicę kl. III, za zajęcie I miejsca  w IX Górowskim Konkursie Humanistycznym (opiekun Zofia Bordulak); [Z pracą Pauliny można zapoznać się na stronnie internetowej PCDNiPPP w Górze. Zostanie ona też wydrukowana w lokalnej gazecie]. Kamila Góreckiego, ucznia  kl. III, za zajęcie II miejsca w Konkursie Bibliotecznym „Książka, Biblioteka, Informacja, Internet” (opiekun Lidia Kaczor), Kamilę Jaworską, uczennice klasy III, wyróżnienie  IX Powiatowym Konkursie Matematycznym (opiekun Magdalena Pazoła); Wszystkim nagrodzonym i prowadzącym ich w konkursach nauczycielom należą się serdeczne gratulacje.

Pięknie rozkwitły różne gatunki kwiatów, traw i roślin zielnych

opublikowane: 31 maj 2015, 09:25 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 31 maj 2015, 09:26 ]

Pogoda nareszcie się ustabilizowała i wysoka temperatura zachęca do wyjścia poza budynek szkoły. Sprzyja to realizowaniu treści nowej podstawy programowej. Młodsi uczniowie bardzo chętnie poznają tajniki przyrody w przyszkolnym ogrodzie, gdzie na skalniku oraz rabatach kwiatowych można zobaczyć i powąchać. Pięknie rozkwitły różne gatunki kwiatów, traw i roślin zielnych. Można tez przypomnieć sobie nazwy chwastów usuwając je po prostu z działki. Można też usiąść i zrelaksować się na łonie natury, przepięknej wiosennej natury.

Dzień Dziecka połączony z Dniem Sportu Szkolnego

opublikowane: 31 maj 2015, 09:23 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 31 maj 2015, 09:24 ]

7 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka połączony z Dniem Sportu Szkolnego oraz Dniem Szkoły bez przemocy. Bogaty program uroczystości wypracowali nauczyciele wspólnie z Samorządem Szkolnym. Na imprezę przybyli zaproszeni goście: Przedstawiciele KPP i PCPR, którzy wraz z panią dyrektor wręczyli uczniom klas IV karty rowerowe, a gimnazjalistom motorowerowe. Zgodnie z tradycją szkoły o godz. 12:00 wypuszczono gołębie symbolizujące przyjaźń i pokój. Przedszkolaki i uczniowie młodszej grupy wiekowej wciągnęli na maszt czerwone balony. Uczniowie klas IV-VI i I-III Gimnazjum zaprezentowali krótkie scenki na temat przeciwdziałaniu przemocy. Wśród konkurencji sportowych największą popularnością cieszyły się: piłka nożna, piłka plażowa i bieg na dystansie 60 metrów. Maluchy rywalizowały na torze przeszkód i brały udział w grach zespołowych. Najwięcej radości dała im gra w „Dwa ognie” i skok w dal. Rada Rodziców przygotowała ciepły bufet: hot-dogi, zapiekanki, gotowaną kukurydzę i hamburgery. Możne było również kupić lody i zimne napoje. Impreza zakończyła się apelem na którym zwycięzcom konkurencji sportowych wręczono nagrody i dyplomy.

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/aktualnosci/rok-szkolny-2009-2010/_draft_post/IMG_2002.jpg

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/aktualnosci/rok-szkolny-2009-2010/_draft_post/IMG_2005.jpg

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/aktualnosci/rok-szkolny-2009-2010/_draft_post/IMG_2017.jpg

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/aktualnosci/rok-szkolny-2009-2010/_draft_post/IMG_2034.jpg

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/aktualnosci/rok-szkolny-2009-2010/_draft_post/IMG_2052.jpg

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/aktualnosci/rok-szkolny-2009-2010/_draft_post/IMG_2073.jpg

II Gminny Konkurs Przyrodniczo-Matematyczny

opublikowane: 31 maj 2015, 09:15 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 31 maj 2015, 09:16 ]

31 maja odbył w Zespole Szkoła Podstawowa Gimnazjum i Przedszkole im. św. Huberta w Czerninie odbył się II Gminny Konkurs Przyrodniczo-Matematyczny dla uczniów szkół podstawowych pod hasłem „Święty Hubert uczy i pyta”. Organizatorem konkursu była Burmistrz Góry Pani Irena Krzyszkiewicz przy współpracy szkolnego zespołu matematyczno-przyrodniczego, kół łowieckich: „Bażant” , „Bór” i „Kaczor z Góry”, „Szarak” z Wałbrzycha, „Dzik” z Wąsosza  oraz  Nadleśnictwa Góra Śląska. Nagrody ufundowali: Burmistrz Góry, Koła Łowieckie, Nadleśnictwo Góra Śląska, Pani Piskorz - właściciel sklepu w Czerninie. W konkursie brało udział pięć zespołów: Zespół Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Ślubowie, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Górze, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Górze, Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Witoszycach, Szkoła Podstawowa Gimnazjum i Przedszkole w Czerninie. Każda z drużyn miała za zadanie przedstawić przygotowaną wcześniej prezentację ekologiczną i zmierzyć się z 4 zróżnicowanymi pod względem trudności konkursowymi konkurencjami. Zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Górze. Komplet nagród w postaci map fizycznych: Polski i Świata oraz cyrkla powędrował do każdej z uczestniczących szkół. Uczniowie zaś otrzymali zestaw geometryczny oraz książkę „Ślady i tropy zwierząt”. Smaczny posiłek regenerujący oraz słodycze i napoje przygotowała Rada Rodziców.

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/aktualnosci/rok-szkolny-2009-2010/_draft_post/IMG_1784.jpg

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/aktualnosci/rok-szkolny-2009-2010/_draft_post/IMG_1793.jpg

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/aktualnosci/rok-szkolny-2009-2010/_draft_post/IMG_1867.jpg

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/aktualnosci/rok-szkolny-2009-2010/_draft_post/IMG_1895.jpg

Wszystkie dzieci bardzo kochają swoje mamy

opublikowane: 31 maj 2015, 09:07 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 31 maj 2015, 09:07 ]

Wszystkie dzieci bardzo kochają swoje mamy. Uczniowie klas I-III również chcieli dać wyraz swoim uczuciom i zaprosili mamusie na uroczysty apel z okazji Dnia Matki. Odbył on się 28 maja o godzinie 11:00, a przebiegał pod hasłem „Jedynie serce matki wszystko zrozumieć umie”.  Pierwszaki pięknie mówiły wiersze i zaśpiewały piosenki. Uczniowie klasy II i III przygotowali  krótki montaż słowno-muzyczny. Wszystkie dzieci na zakończenie uroczystości obdarowały mamusie samodzielnie wykonanymi upominkami.

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/aktualnosci/rok-szkolny-2009-2010/_draft_post/IMG_1767.jpg

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/aktualnosci/rok-szkolny-2009-2010/_draft_post/IMG_1761.jpg

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/aktualnosci/rok-szkolny-2009-2010/_draft_post/IMG_1767.jpg

III Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

opublikowane: 31 maj 2015, 09:02 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 31 maj 2015, 09:03 ]

21 maja nasze uczennice - Małgorzata Buda, Karina Hoffmann, Klaudia Kaudyk uczestniczyły w III Powiatowym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej. Dziewczyny zaprezentowały się bardzo ładnie i wszystkim się podobał ich występ. Poziom konkursu był jednak bardzo wysoki i wyrównany, więc naszym uczennicom nie udało się zająć żadnego z trzech pierwszych miejsc. Pomimo wszystko uczennicom należą się ogromne gratulacje i życzymy powodzenia w następnej edycji Konkursu.

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/aktualnosci/rok-szkolny-2009-2010/_draft_post/P5211028.jpg

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/aktualnosci/rok-szkolny-2009-2010/_draft_post/P5211091.jpg

1-10 of 44