Archiwum‎ > ‎Rok szkolny 2009/2010‎ > ‎

Sprzątanie Świata

opublikowane: 31 maj 2015, 05:45 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 31 maj 2015, 05:46 ]
Dzień 23 września klasa II i III szkoły podstawowej spędziła bardzo przyjemnie, ale i pożytecznie. Uczniowie realizując treści edukacyjne poznawali las w jego naturalnych „wymiarach”. Mogli obserwować rośliny i zwierzęta korzystając z lup i lornetek. Uczyli się wyznaczać kierunki w terenie za pomocą kompasów. Mierzyli grubość pni drzew różnymi miarami. Jednak największą atrakcją było znalezienie przepięknych borowików, które w tym dniu, jakby dla nich, wyrastały jeden po drugim. Dzieci podziękowały lasowi za jego dary sprzątając teren przyległy do pierwszego przystanku ścieżki rowerowej. Akcja ta była przeprowadzona w ramach „Sprzątania Świata”, w które uczestniczyli uczniowie naszej szkoły właśnie w tym dniu. No cóż. Przyjemne z pożytecznym.