Archiwum‎ > ‎

Rok szkolny 2011/2012


TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

opublikowane: 4 cze 2015, 09:36 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 4 cze 2015, 09:37 ]

25 czerwca  w naszej szkole odbył się Turniej Piłki Nożnej, który został rozegrany pomiędzy naszymi gimnazjalistami, a zawodnikami z Pogoni Wińsko. Celem spotkania była fajna zabawa oraz pokazanie sportowej rywalizacji. Zaproszone na  ten mecz drużyny  otrzymały w nagrodę piłki ufundowane przez ks. proboszcza parafii Wińsko Czesława Krochmala. Na zakończenie wszyscy zjedliśmy kiełbaski z grilla.

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/aktualnosci/rok-szkolny-2011-2012/_draft_post/IMG_4927.jpg

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/aktualnosci/rok-szkolny-2011-2012/_draft_post/IMG_4937.jpg

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/aktualnosci/rok-szkolny-2011-2012/_draft_post/IMG_4939.jpg

Czwarta edycja Gminnego Konkursu Przyrodniczo-Matematycznego

opublikowane: 4 cze 2015, 09:24 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 4 cze 2015, 09:25 ]

Dnia 21 czerwca 2012r. w ZSPGiP im. św. Huberta w Czerninie odbyła się czwarta już edycja Gminnego Konkursu Przyrodniczo-Matematycznego „Święty Hubert uczy i pyta” pod hasłem „Chrońmy las”. Obecnością swoją podnosili rangę konkursu: w imieniu Burmistrza Góry Ireny Krzyszkiewicz - Magdalena Skiba - Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Bernard Bazylewicz - dyrektor PCDN i PPP w Górze, Jerzy Maćkowski – prezes Okręgowej Rady Łowieckiej w Lesznie i wielki przyjaciel szkoły, Kazimiera Kospiczewicz - przedstawiciel Rady Sołeckiej w Czerninie. W komisji konkursowej zasiadała również pani Lilianna Głowacz - nauczyciel fizyki szkole w Czerninie. Wykonanie sygnałów myśliwskich przez pana Daniela Gągałę nadało odpowiedni klimat potyczkom bardzo dobrze przygotowanych uczniów. W potyczkach konkursowych wzięło udział 6 szkół: Szkoła Podstawowa Nr 1 w Górze, Szkoła Podstawowa Nr 3w Górze, Szkoła Podstawowa w Glince, Szkoła Podstawowa w Witoszycach, Szkoła Podstawowa w Ślubowie oraz Szkoła Podstawowa w Czerninie. W zaciętych potyczkach walczono dzielnie o nagrody indywidualne (edukacyjne gry planszowe) oraz szkolne (Słowniki Języka Polskiego i ekrany projekcyjne) ufundowane przez Burmistrza Góry Irenę Krzyszkiewicz, Koła Łowieckie: Bór, Szarak, Dzik, Bażant, Kaczor oraz Nadleśnictwo Góra Śląska. I miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa Nr 1 w Górze, II - Szkoła  Podstawowa Nr 3 w Górze, a III Szkoła Podstawowa w Glince. Gratulujemy! Wszyscy uczestnicy zostali serdecznie ugoszczeni przez Radę Rodziców, a występy uczniów umilały czas, podczas którego rozwiązywane były zadania konkursowe.

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/aktualnosci/rok-szkolny-2011-2012/_draft_post/IMG_4756.jpg

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/aktualnosci/rok-szkolny-2011-2012/_draft_post/IMG_4757.jpg

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/aktualnosci/rok-szkolny-2011-2012/_draft_post/IMG_4766.jpg

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/aktualnosci/rok-szkolny-2011-2012/_draft_post/IMG_4788.jpg

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/aktualnosci/rok-szkolny-2011-2012/_draft_post/IMG_4918.jpg

BYLIŚMY DOBRZY

opublikowane: 4 cze 2015, 09:13 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 4 cze 2015, 09:13 ]

Dobiegła końca tegoroczna ogólnopolska kampania „Warto być dobrym”. W akcji brali udział chętni uczniowie z klas IV-VI oraz I-III gimnazjum, którzy czynili dobro w trzech obszarach: „ja i bliźni”; „ja i społeczność”; „ja i świat”. Uczniowie z poszczególnych klas wybrali ucznia, który ma udokumentowane liczne dobre uczynki dla innych: Klaudia Woźnica, Aleksandra Wieruszewska, Dawid Skupin, Ewelina Bordulak, Joanna Kiernicka, Jakub Kosowski, Rafał Domasik. Nagrodą główną w tej akcji był rower ufundowany przez Stowarzyszenie „Przyjazna Szkoła”  z siedzibą w Mysłowicach. I właśnie dzisiaj 20 czerwca na uroczystym apelu dokonano losowania tej cennej nagrody. Właścicielem  roweru górskiego marki „KROSS” została uczennica klasy IV - Klaudia Woźnica. Brawa dla Klaudii, ale także dla innych uczniów, którzy byli aktywni w czynieniu dobra i zawsze otwarci na pomoc drugiemu człowiekowi. Szkolnymi koordynatorami akcji były Urszula Chudzik i Barbara Wiśniewska. Gratulujemy wszystkim biorącym czynny udział w akcji!

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/aktualnosci/rok-szkolny-2011-2012/_draft_post/IMG_4741.jpg

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/aktualnosci/rok-szkolny-2011-2012/_draft_post/IMG_4743.jpg

ŚWIAT BAJEK

opublikowane: 4 cze 2015, 09:09 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 4 cze 2015, 09:10 ]

15 czerwca pięcio- i sześciolatki wspaniale bawiły się w parku Nenufar w Kościanie. Przywitane przez piękną Fionę wyruszyły łodzią do ŚWIATA BAJEK, gdzie odwiedziły domki wielu znanych im postaci m.in. Kubusia Puchatka, Czerwonego Kapturka, Kopciuszka, Jasia  i Małgosi, Krecika. W Świecie Bajek dzieci brały udział w różnorodnych zawodach i konkursach. Po pełnym wrażeń pobycie wśród bajkowych postaci wróciliśmy na ląd. Tam czekało na nas rozpalone ognisko, przy którym każdy samodzielnie przygotował sobie posiłek – pieczoną kiełbaskę. Zjedliśmy tez smaczne śmietankowe lody. Miło spędziliśmy też czas na placu zabaw, gdzie największym powodzeniem cieszył się wyciąg krzesełkowy. Po harcach szczęśliwie wróciliśmy do szkoły.

Wycieczka do Republiki Czeskiej

opublikowane: 4 cze 2015, 09:05 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 4 cze 2015, 09:05 ]

Wycieczka szkolna do Czech wyruszyła 6 czerwca spod naszej szkoły. Autokarem dojechaliśmy do pensjonatu w Złotej Oleśnicy. Następnie udaliśmy się na marsz po górzystych terenach w kierunku Czarnej Studnicy. Później zeszliśmy w kierunku źródła Nysy Łużyckiej. Po tej wyprawie udaliśmy do Liberca, jednego z  większych miast Republiki Czeskiej, na spacer po rynku oraz   do centrum rozrywki Babylon, gdzie miło spędziliśmy czas zażywając kąpieli w tutejszym aqua parku. Drugiego dnia wybraliśmy się  do Muzeum Lotnictwa. Przyjrzeliśmy tam różnego typu maszynom  latającym. Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie przepięknego miasta – Praga. Pałac prezydencki na Hradczanch wzbudził wielkie zainteresowanie wśród zwiedzających. W ostatnim dniu zwiedziliśmy następujące miejsca: Jaskinie Dolomitowe Boskov, wodospad Mumlavy, Centrum Sportów Zimowych w Harrachovie.  Uczestnikom wycieczki ciężko było się pożegnać z piękna krainą Czech. Pomimo ponurej pogody i przelotnych opadów deszczu  humor nam dopisywał.

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/aktualnosci/rok-szkolny-2011-2012/_draft_post/IMG_0040.jpg

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/aktualnosci/rok-szkolny-2011-2012/_draft_post/IMG_0140.jpg

Wycieczka do Karpacza i w Góry Sokole

opublikowane: 4 cze 2015, 08:58 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 4 cze 2015, 08:59 ]

Wycieczka do Karpacza i w Góry Sokole była świetną zabawą dla uczniów klas III-V. Uczniowie tych klas wraz z opiekunkami: panią Jolantą Kantorczyk i panią Ewą Miłaszewicz oraz panią przewodnik Żakliną Antczak-Raj w dniach 11 i 12 czerwca 2012 r. mieli okazję wejść na najwyższy  szczyt Karkonoszy – Śnieżkę. By troszkę sobie ułatwić wejście na nią, wjechaliśmy wyciągiem krzesełkowym na Kopę. Natomiast dalsza wyprawa na szczyt kamienistym szlakiem była już wyczerpująca, ale widoki były niezapomniane.  W drodze powrotnej zeszliśmy szlakiem mijając po drodze schronisko Strzecha Akademicka, Samotnię - jedno z najstarszych schronisk w Polsce, która znajduje się nad Małym Stawem w Kotle polodowcowym. Weszliśmy również do Domku Myśliwskiego, gdzie mogliśmy obejrzeć edukacyjny film o Karkonoszach. Drugiego dnia wybraliśmy się w Góry Sokole, gdzie wspięliśmy się na Sokolik, z którego szczytu zachwycaliśmy się przepięknym widokiem na panoramę Karkonoszy i na całą Kotlinę Jeleniogórską. W trakcie naszej wyprawy zarówno pierwszego, jak i drugiego dnia, pani przewodnik przekazywała nam wiele różnorodnych ciekawostek o zwiedzanych miejscach. Poprzez zabawę i rebusy poznaliśmy zasady zachowania się w górach, jak również dowiedzieliśmy się co oznaczają poszczególne symbole, które mijaliśmy na naszej trasie. Na sam koniec wycieczki, jako nagroda za bardzo dobre zachowanie świetnie się bawiliśmy zjeżdżając na saneczkach w rynnie saneczkowej „Kolorowa”. Do domu wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń, jak również z wieloma pamiątkami z Karpacza, które będą nam przypominać o naszej wycieczce.

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/aktualnosci/rok-szkolny-2011-2012/_draft_post/SAM_2966.jpg

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/aktualnosci/rok-szkolny-2011-2012/_draft_post/SAM_3006.jpg

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/aktualnosci/rok-szkolny-2011-2012/_draft_post/SAM_3062.jpg

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/aktualnosci/rok-szkolny-2011-2012/_draft_post/SAM_3210.jpg

Wycieczka do Lichenia

opublikowane: 4 cze 2015, 08:51 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 4 cze 2015, 08:52 ]

Dzień 6 czerwca był dla drugoklasistów wielkim przeżyciem. Udali się oni wraz z księdzem proboszczem, wychowawcą i rodzicami do Lichenia, aby uczcić przyjęcie Pierwszej Komunii Świętej. Pielgrzymka udała się wyśmienicie. Pogada sprzyjała. W wielkim skupieniu i z należytą czcią można była przejść całą Golgotę, zobaczyć cały teren Sanktuarium, wjechać na najwyższą wieżę widokową. Wszyscy uczestniczyli w mszy św. W czasie wolnym można było pokrzepić się strawą i napojami. Nic dziwnego, że pod wpływem nadmiaru wrażeń w drodze powrotnej część wycieczkowiczów po prostu spała.

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/aktualnosci/rok-szkolny-2011-2012/_draft_post/IMG_4612.jpg

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/aktualnosci/rok-szkolny-2011-2012/_draft_post/IMG_4623.jpg

Mamy, mamusie, mateńki, matule

opublikowane: 4 cze 2015, 08:46 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 4 cze 2015, 08:46 ]

Mamy, mamusie, mateńki, matule, tak w dniu ich święta dzieci powitały najważniejsze dla nich osoby w świecie. Przedszkolaki z zerówki w tym dniu przygotowały dla mam wiele niespodzianek. Tradycyjnie zaprezentowały część artystyczną składającą się z wierszy, piosenek i tańców. W trakcie spotkania posumowany został program przedszkolnej edukacji antytytoniowej „Czyste powietrze wokół nas”. Dzieci wspólnie z mamami wykonały plakaty „Nie pal przy mnie”. W radosny nastrój wprawiały wszystkich organizowane zabawy oraz konkursy. Czas spędzony razem w miłej atmosferze upłynął niezwykle szybko.

Dzień Dziecka połączony z Dniem Sportu Szkolnego

opublikowane: 4 cze 2015, 08:43 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 4 cze 2015, 08:44 ]

1 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka połączony z Dniem Sportu Szkolnego oraz Dniem Szkoły bez Przemocy.  Uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej i III wykonali plakaty reklamujące pozytywne zachowania w sporcie. Było to podsumowanie działań w ramach Programu Szkoła bez Przemocy, którego głównym celem w tym roku było bezpieczne kibicowanie i stosowanie zasad Fair Play. Uczniowie klas I-III SP udekorowali bramę boiska sportowego kolorowymi balonami. W ramach Dnia Sportu Szkolnego  przeprowadzone były konkurencje: dla klas IV-VI „ Wyścigi rzędów”, a dla klas I-III gimnazjum Turniej Piłki Siatkowej. W konkurencji „Wyścigi rzędów” I miejsce zajęła klasa VI, II miejsce klasa IV, a III miejsce klasa V. Natomiast w Turnieju piłki siatkowej  najlepszy wynik osiągnęła klasa II gimnazjum, II miejsce wywalczyła klasa I gimnazjum, natomiast  klasa IIIA gimnazjum zajęła miejsce III. Klasy I-III miały zorganizowane różnorodne konkurencje i zawody sportowe. Rada Rodziców przygotowała ciepły bufet:  zapiekanki oraz pizzę. Możne było również kupić lody i zimne napoje.  Każde dziecko otrzymało pyszne pączki. Impreza zakończyła się apelem, na którym zwycięzcom konkurencji sportowych wręczono dyplomy.

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/aktualnosci/rok-szkolny-2011-2012/_draft_post/IMG_4572.jpg

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/aktualnosci/rok-szkolny-2011-2012/_draft_post/IMG_4583.jpg

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/aktualnosci/rok-szkolny-2011-2012/_draft_post/IMG_4593.jpg

Dzień Matki oraz Dzień Ojca

opublikowane: 4 cze 2015, 08:37 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 4 cze 2015, 08:38 ]

Aby pokazać swoim rodzicom jak są ważni i kochani, uczniowie kasy II Szkoły Podstawowej zaprosili ich na ”Piknik rodzinny”, który odbył się 31 maja. Uczczony został w ten sposób Dzień Matki oraz Dzień Ojca. Dzieci wręczyły mamusiom i tatusiom własnoręcznie wykonane upominki i laurki. Potem chętni złożyli życzenia w formie wierszyków i piosenek. Rodzice chętnie częstowali się przygotowanymi napojami i słodyczami. Po poczęstunku wszyscy chętni wzięli udział w pląsach raz w rywalizacji sportowej. Oj, ale było „fajnie”! Kondycji naszym mamom mogą pozazdrościć koleżanki ze starszych klas. Warto takie spotkania powtórzyć!

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/aktualnosci/rok-szkolny-2011-2012/_draft_post/IMG_4479.jpg

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/aktualnosci/rok-szkolny-2011-2012/_draft_post/IMG_4483.jpg

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/aktualnosci/rok-szkolny-2011-2012/_draft_post/IMG_4510.jpg

1-10 of 58