Archiwum‎ > ‎Rok szkolny 2011/2012‎ > ‎

„Bajki Mojej Babci”

opublikowane: 4 cze 2015, 05:48 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 4 cze 2015, 05:48 ]
To już kolejny raz w naszej szkole odbyło się potkanie dla klas I-III szkoły podstawowej  pod hasłem „Bajki Mojej Babci” zorganizowane przez panią Lidię Kaczor, na którym gościliśmy tym razem lekarza weterynarii  Katarzynę Mikrut-Bielecką ze swoimi  ulubieńcami psem i kotem. Zapoznała  dzieci z fragmentem lektury  pt. „Kajtkowe przygody”, której bohaterem był ranny bocian. Podczas rozmów z gościem dzieci opowiadały o swoich zwierzętach, o tym jak się nimi opiekują. Dzieci  były bardzo twórcze i aktywne zadawały mnóstwo pytań. Wynikiem powstałej dyskusji był wspólny wniosek, że zwierzętami opiekujemy się przez cały rok. Pani doktor uświadomiła dzieciom, że zwierzęta oprócz opieki codziennej wymagają również systematycznych konsultacji weterynaryjnej.