Archiwum‎ > ‎Rok szkolny 2011/2012‎ > ‎

SZKOŁA PRZYJAZNA DLA SZEŚCIOLATKA

opublikowane: 4 cze 2015, 07:41 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 4 cze 2015, 07:42 ]
Dnia 22 maja 2012 r.  delegacja nauczycieli Zespołu Szkoła Podstawowa Gimnazjum i Przedszkole im. św. Huberta w Czerninie oraz przedstawicielka Rady Rodziców wzięli udział w uroczystej Wojewódzkiej Gali Laureatów Konkursu Ministra Edukacji Narodowej „Mam 6 lat”, w której uczestniczyli: Sekretarz stanu w Ministerstwie Oświaty Tadeusz Sławecki i Pan Aleksander Skorupa–Wojewoda Dolnośląski. Gospodarzem Gali była Pani Beata Pawłowicz - Dolnośląski Kurator Oświaty. Konkurs polegał na zredagowaniu sprawozdania z działań rodziców w zakresie pomocy szkole w przygotowaniu odpowiednich warunków do realizacji obowiązku szkolnego przez dzieci sześcioletnie. Wzięło w nim  udział 48 Rad Rodziców z dolnośląskich szkół podstawowych  i przedszkoli, w tym 32 ze szkół podstawowych i 16 z przedszkoli. Okazało się, że nasza szkoła jako jedyna z terenu powiatu i okolic podjęła się tego zadania. Dzięki temu zdobyliśmy certyfikat Szkoły przyjaznej dla sześciolatka. Mamy nadzieję, że w kolejnej edycji konkursu zakwalifikujemy się do finału ogólnopolskiego.