Archiwum‎ > ‎Rok szkolny 2011/2012‎ > ‎

Wycieczka do ZOO

opublikowane: 4 cze 2015, 04:43 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 4 cze 2015, 04:44 ]
21 października pięcio i sześciolatki wyruszyły na wycieczkę do Ogrodu Zoologicznego we Wrocławiu, gdzie aktywnie spędziły czas na obserwacjach i poznawaniu wybranych przedstawicieli zwierząt egzotycznych. Wzięły też udział w zajęciach edukacyjnych na temat: „Bliskie spotkania z małpami”, podczas których poznały budowę małp. Wnikliwie przyglądały się zwierzętom zwracając uwagę na cechy charakterystyczne dla poszczególnych gatunków oraz różnice i podobieństwa pomiędzy ludźmi a małpami. W czasie wizyty w Dziecińcu Zwierzęcym  dzieci spotkały kózki,  króliki. Poznały znaczenie zwierząt gospodarskich w życiu człowieka. Pogoda tego dnia sprzyjała spacerom po alejkach ogrodu, dlatego miło będziemy wspominać spędzony tu czas.