Archiwum‎ > ‎Rok szkolny 2012/2013‎ > ‎

Pasowania klasy pierwszej na czytelnika

opublikowane: 6 cze 2015, 07:01 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 6 cze 2015, 07:01 ]
4 marca 2013 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowania klasy pierwszej na czytelnika, które było przygotowane przez  panią Lidię Kaczor.  Hasło uroczystości brzmiało  „Spotkanie z leśnikiem” i nawiązywało do życia zwierząt w lesie i pracy leśników. Honorowym gościem był prezes Okręgowej Rady Łowieckiej w Lesznie i prezes Koła Łowieckiego  „BÓR” w Górze, pan Jerzy Maćkowski. Na  uroczystość przybyli również  goście pan wicedyrektor Cezary Kaczor, przedstawiciel Rady Rodziców pani Katarzyna Kiernicka oraz pani Lidia Borysowska z filii  biblioteki w Czerninie. Podczas uroczystości, zaproszony gość przeczytał dzieciom bajkę pt. „Czerwony Kapturek” oraz w bardzo szczególny sposób zapoznał naszych najmłodszych uczniów z życiem zwierząt w lesie oraz zadaniami leśników i myśliwych. Opowiedział również wiele ciekawostek, które zdecydowanie wpłynęły na rozwój zainteresowania dzieci tym zawodem. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Uczniowie naszej szkoły przygotowali makiety i liczne dekoracje, które nawiązywały do głównego tematu spotkania. Po wstępnych atrakcjach nastąpiło uroczyste pasowanie uczniów oraz wręczenie dyplomów i symbolicznych upominków ufundowanych przez Radę rodziców. Na koniec wszyscy odśpiewali łowiecką piosenkę pt. „Pojedziemy na łów” a pierwszoklasiści  i grupa sześciolatków zaśpiewali przygotowane przez siebie piosenki. Na koniec zostali zapoznani z dziesięcioma przykazaniami książki, a dzieci zobowiązały się do ich przestrzegania. Po raz kolejny przyjęliśmy do naszej czytelnianej społeczności młodych uczniów i cieszymy się z faktu, że nasze grono licznie się powiększa.

Pasowania klasy pierwszej na czytelnika ‎(marzec 2013 r.)‎