Archiwum‎ > ‎Rok szkolny 2012/2013‎ > ‎

Wycieczka edukacyjna do wrocławskiego ZOO

opublikowane: 5 cze 2015, 13:06 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 5 cze 2015, 13:06 ]
W tym roku szkolnym zdecydowaliśmy, że Święto Szkoły, czyli  „Hubertowiny” uczcimy w zgoła odmienny sposób. Wykorzystując przepiękną aurę polskiej złotej jesieni w dniu 19 października 2012 r. wyruszyliśmy na wycieczkę edukacyjną do wrocławskiego ZOO. Było to możliwe dzięki finansowemu wsparciu Kół Łowieckich oraz Nadleśnictwa Góra Śl. - partnerów naszej szkoły. Zajęcia prowadzone były przez pracowników ZOO w trzech grupach wiekowych. Najmłodsi uczestnicy, czyli przedszkolaczki mogły obejrzeć i posłuchać wielu interesujących informacji o życiu zwierząt na sawannie. Klasy I-IV Szkoły Podstawowej  poznały zwyczaje małp człekokształtnych. Najstarsi uczniowie uczestniczyli w zajęciach poświęconych kłusownictwu na dużą skalę ptaków i żółwi  na teren Europy. Uczniowie otrzymali wiele materiałów edukacyjnych, dzięki którym jeszcze długo po wycieczce będą mogli utrwalać zdobyte wiadomości.

Wycieczka edukacyjna do wrocławskiego ZOO ‎(październik 2012 r.)‎