Archiwum‎ > ‎

Rok szkolny 2014/2015


Żegnaj kochane Przedszkole...

opublikowane: 5 lip 2015, 07:09 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 5 lip 2015, 07:09 ]

Skończyły się figle
skończyły swawole.
Żegnacie dziś nasze
kochane przedszkole.

2 lipca  odbyło się uroczyste zakończenie przedszkola i pożegnanie 28 przedszkolaków,  które po wakacjach rozpoczną naukę w klasie pierwszej.
Specjalnie na tę okazję przedszkolaki wraz z nauczycielkami przygotowały program artystyczny. Pani dyrektor Dorota Adamska wręczyła dzieciom pamiątkowe dyplomy a panie wychowawczynie „rożki obfitości”. Nie zabrakło również podziękowań dla rodziców i wręczenie „Dyplomów” za pomoc na rzecz przedszkola. Po artystycznej części wszyscy zostali zaproszeni na zorganizowany przez  rodziców „mini piknik” , na którym nie mogło zabraknąć kiełbaski z grilla. Jak co roku dzieci mogły bawić się przy muzyce.. Uroczystości przebiegły w bardzo miłej atmosferze przy kawie i słodyczach.
Maluchom życzymy udanych, beztroskich  wakacji!!!

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/aktualnosci/rok-szkolny-2014-2015/_draft_post/20150701_101015.jpg

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/aktualnosci/rok-szkolny-2014-2015/_draft_post/DSCN2491.jpg

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/aktualnosci/rok-szkolny-2014-2015/_draft_post/DSCN2498.jpg

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/aktualnosci/rok-szkolny-2014-2015/_draft_post/DSCN2504.jpg

„Zagraliśmy” w filmie!

opublikowane: 29 cze 2015, 07:20 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 29 cze 2015, 10:35 ]

W dniach 22-26 czerwca 2015 r. byliśmy uczestnikami niezwykłego wydarzenia. Nasz sztandar zagrał w filmie Agnieszki Holland pt. „Pokot”, którego producentem jest Studio Filmowe TOR. 
W związku z prośbą skierowaną do Dyrektora Szkoły użyczyliśmy na potrzeby realizowanego  filmu sztandar naszej placówki, by stał się rekwizytem w jednej ze scen.
Scenariusz filmu powstał na podstawie książki Olgi Tokarczuk pt. „Prowadź swój pług przez kości umarłych” określanej  mianem „kryminału ekologicznego”.
To historia emerytowanej inżynier Janiny Duszejko, kobiety mieszkającej w małej wiosce w Kotlinie Kłodzkiej, której pasją i zadaniem staje się rozwiązanie zagadki morderstwa myśliwego, szczególnie, że wszystkie ślady są coraz bardziej tajemnicze, a ofiar przybywa.
Zdjęcia były realizowane m. in. w Czechach oraz na Dolnym Śląsku.  Film będzie można zobaczyć wiosną 2017 roku, a wystąpią w nim m.in. Agnieszka  Mandat, Miroslav Krobot, Andrzej Grabowski, Tomasz Kot, Borys Szyc i Wiktor Zborowski. Czekamy z niecierpliwością!

WYCIECZKA DO ZŁOTEGO STOKU

opublikowane: 29 cze 2015, 07:12 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 29 cze 2015, 10:35 ]

W dniach 22-24 czerwca 2015 r. uczniowie klas III gimnazjum i VI szkoły podstawowej oraz chętni uczniowie klas V szkoły podstawowej, I i II gimnazjum wyruszyli na trzydniową wycieczkę do Złotego Stoku.
Po przyjeździe i zakwaterowaniu młodzież wraz z opiekunami i panią przewodnik udała się do kopalni złota, gdzie zwiedzano podziemne korytarze z jedynym w Polsce podziemnym wodospadem. Na terenie kopalni młodzież miała możliwość sprawdzić się w płukaniu złota. Na specjalnych tacach dzieci między piaskiem szukały drobinek metalu przypominającego złoto. Następnie uczniowie w podziemiach kopalni zagrali w grę strategiczną Laser Tag-paintball elektroniczny oraz mieli możliwość postrzelania z łuku. Apogeum stanowił spływ łodzią – atrakcyjna podróż zalanymi chodnikami kopalni. Atrakcje te dostarczyły wielu wspaniałych wrażeń.
Drugiego dnia po śniadaniu odbyła się wyprawa po złoto i przygodę. Uczniowie udali się szlakiem turystycznym w poszukiwaniu złotodajnych rud arsenowych. Było to niezmiernie ciekawe dydaktyczno-turystyczne wydarzenie. Po południu tego samego dnia starsza grupa wyruszyła na poligon w celu zagrania w paintball, a młodsza grupa wiekowa udała się do mini-zoo, gdzie podziwiano rozmaite gatunki zwierząt, następnie możliwość wypróbowano swoich sił podczas jazdy konnej.
Dzień trzeci rozpoczął się od zwiedzania średniowiecznego parku techniki, gdzie największą atrakcją było spotkanie z katem oraz zwiedzenie tunelu strachu. Na zakończenie chętni uczniowie oraz opiekunowie sprawdzali swoje możliwości wspinaczkowe na sztucznej ściance alpinistycznej, oczywiście pod bacznym okiem instruktora.
Po otrzymaniu atrakcyjnych upominków i certyfikatów poszukiwaczy złota cała grupa pełna wrażeń i miłych wspomnień udała się w drogę powrotną do domu.

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/aktualnosci/rok-szkolny-2014-2015/_draft_post/P1400145.jpg

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/aktualnosci/rok-szkolny-2014-2015/_draft_post/P1400188.jpg

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/aktualnosci/rok-szkolny-2014-2015/_draft_post/P1400236.jpg

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/aktualnosci/rok-szkolny-2014-2015/_draft_post/P1400284.jpg

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/aktualnosci/rok-szkolny-2014-2015/_draft_post/P1400321.jpg

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/aktualnosci/rok-szkolny-2014-2015/_draft_post/P1400383.jpg

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/aktualnosci/rok-szkolny-2014-2015/_draft_post/P1400528.jpg

WAKACJE, JUŻ BĘDĄ WAKACJE…

opublikowane: 26 cze 2015, 11:22 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 29 cze 2015, 10:34 ]

Dnia 26 czerwca 2015 r. punktualnie o godzinie 7:45  mszą św. rozpoczęliśmy uroczystość zakończenia roku szkolnego. Po długich i bardzo pracowitych dziesięciu miesiącach przyswajania sobie tajników nauki, zasłużyliśmy na odpoczynek, pełny relaks, labę - mówiąc językiem uczniowskim. 
Uroczystość zakończenia roku szkolnego uświetnił swoją obecnością Zastępca Burmistrza Góry pan Andrzej Rogala, który w krótkim wystąpieniu podkreślił sukces uczniów klasy III gimnazjum w tegorocznym egzaminie gimnazjalnym, zaś wszystkim uczniom i nauczycielom życzył udanych, pełnych wrażeń wakacji.
Dyrektor szkoły Dorota Adamska podsumowała całoroczna pracę Zespołu, podziękowała rodzicom, którzy poświęcali swój czas i energię na realizację wspólnych zadań wychowawczo-opiekuńczych, a także nagrodziła uczniów osiągających wysokie wyniki w nauce i zachowaniu wręczając im stypendia oraz nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Przewodnicząca Rady Agnieszka Jadach składając kwiaty na ręce Pani dyrektor podziękowała wszystkim nauczycielom za ich bardzo ciężką pracę.
Całość uroczystości przygotowana była przez kończących dziewięcioletnie zmagania z nauką gimnazjalistów oraz ich o rok młodszych kolegów. Wielkie wrażenie wywarł na obecnych polonez, którym nasi wspaniali uczniowie rozpoczęli swoje pożegnanie ze „starą budą”. W części artystycznej „drugacy” w bardzo humorystyczny sposób przedstawili sylwetki koleżanek i kolegów, dali im do wykonanie kilka ciekawych zadań i wręczyli bardzo pomysłowe upominki. Trzecioklasiści ze łzami w oczach (a wydawałoby się, że tacy twardzi) dziękowali wszystkim nauczycielom i pracownikom administracji i obsługi za wieloletnia opiekę. Na zakończenie wspólnie z rodzicami obejrzeli film ukazujący ich poczynania w naszej szkole.
W tym czasie uczniowie młodszych klas mogli spokojnie pożegnać się z wychowawcami w swoich klasach. Po otrzymaniu świadectw, dyplomów oraz przyjęciu życzeń udanych wakacji, pozostało już tylko powiedzieć: DO WIDZENIA!


BEZPIECZNIE W DOLNOŚLĄSKICH SZKOŁACH

opublikowane: 23 cze 2015, 23:03 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 23 cze 2015, 23:20 ]

W Szermierczej Szkole Podstawowej nr 85 we Wrocławiu rozdano certyfikaty ”Szkołom dbającym o bezpieczeństwo”. W pochmurny i deszczowy  dzień 23 czerwca 2015 r. pani kurator Beata Pawłowicz wręczyła je 63 szkołom. Naszą szkołę reprezentowała Bożena Gawczyńska, która odebrała aż dwa certyfikaty: jeden dla Szkoły Podstawowej, drugi dla Gimnazjum. Ale prawdziwe pochwały należą się pani Urszuli Chudzik - koordynatorce tego programu oraz wszystkim nauczycielom i uczniom realizującym go. Uroczystość uświetniły pokazy szermierki uczniów w/w szkoły oraz występy chóru i zespołu tanecznego. Na koniec pani kurator życzyła wszystkim zebranym dyrektorom, nauczycielom i uczniom udanych wakacji.

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/aktualnosci/rok-szkolny-2014-2015/_draft_post/DSC06378.jpg

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/aktualnosci/rok-szkolny-2014-2015/_draft_post/DSC06381.jpg

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/aktualnosci/rok-szkolny-2014-2015/_draft_post/certyfikat_sp.jpg

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/aktualnosci/rok-szkolny-2014-2015/_draft_post/certyfikat_gim.jpg

Uroczyste podsumowanie konkursów

opublikowane: 23 cze 2015, 08:43 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 23 cze 2015, 08:43 ]

18 czerwca 2015 r. przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w uroczystym podsumowaniu konkursów organizowanych przez PCDN i PPP w Górze na szczeblu powiatowym i międzypowiatowym. Uroczystość odbyła się w Domu Kultury. Podczas spotkania naszym nauczycielom i uczniom wręczone zostały nagrody. Najmłodszym laureatem i mistrzem ortografii w powiecie , przygotowanym pod kierunkiem pani Marii Czyżowskiej okazał się uczeń kl. III SP Patryk Gronowski, który zajął II miejsce. Gimnazjalistki przygotowane pod okiem p. Renaty Glińskiej uczestniczyły w Powiatowym Konkursie Plastycznym pn. „Uroki krajobrazowe mojej okolicy” i uzyskały: III miejsce Alicja Glińska, wyróżnienie Weronika Górska. Również nasze nauczycielki wzięły udział w konkursach i za zdobycie III miejsc zostały nagrodzone: pani Jolanta Kantorczyk w konkursie na ciekawą lekcję oraz pani Renata Glińska w konkursie na ciekawą formę użytkową. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/aktualnosci/rok-szkolny-2014-2015/_draft_post/DSCN7417.jpg

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/aktualnosci/rok-szkolny-2014-2015/_draft_post/DSCN7418.jpg

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/aktualnosci/rok-szkolny-2014-2015/_draft_post/DSCN7437.jpg

„HUBERTO - VITA” zdrowo i kolorowo

opublikowane: 23 cze 2015, 08:37 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 23 cze 2015, 08:38 ]

18 czerwca 2015 r. był dniem wyjątkowym i pracowitym dla  św. Huberta – patrona naszej szkoły  oraz dla nas.  Czuwał on cały rok nad naszymi poczynaniami, związanymi ze zdrową reaktywacją sklepiku szkolnego, którego otwarcie stanowiło zakończenie i podsumowanie projektu.  Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego konkursu „Zdrowa reaktywacja - sklepiki szkolne”, w ramach którego uzyskała dotację na realizację zamierzenia. Nasi uczniowie wykazali się zdrowym rozsądkiem. Chcąc wdrażać zasady zdrowego stylu życia, poczuli potrzebę zmiany swoich nawyków żywieniowych. Dlatego w minionych miesiącach gimnazjaliści w ramach godzin wychowawczych, z zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez wychowawców, nauczycieli, pedagoga, pielęgniarkę szkolną, dotyczących zasad żywieniowych. Uczniowie kl. IV-VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum uczestniczyli w ogólnopolskim  programie i konkursie „Żyj smacznie i zdrowo” oraz  „Śniadaniowa klasa”, w ramach którego wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez doradcę żywienia z Wrocławskiego Centrum  Doradztwa Żywieniowego. W ramach obchodów Dnia Wiosny przygotowywali zdrowe kanapki i sałatki. Jako podsumowanie działań i zdobytej wiedzy na temat zasad zdrowego stylu życia, każda klasa przygotowała prezentację powyższych treści w formie plakatów, które zostały wyeksponowane dla  społeczności szkolnej. W prace nad zmianą wizerunku i asortymentu Hubertovity zaangażowanych było wiele osób, zarówno uczniów, nauczycieli, rodziców, pracowników szkoły. Honorowy patronat nad działaniami objęła pani burmistrz Irena Krzyszkiewicz. Uroczystego otwarcia i przecięcia symbolicznej wstęgi dokonała pani dyrektor Dorota Adamska, przedstawiciele uczniów Przedszkola, Szkoły Podstawowej, Gimnazjum oraz ksiądz Proboszcz Janusz Bobowski, który poświęcił odnowiony sklepik. Całej uroczystości towarzyszyły występy naszych uczniów. Piosenką o treściach ekologicznych przygotowaną pod kierunkiem p. R. Glińskiej wokaliści z kl. I Gim. i IV SP wyrazili głośny sprzeciw wobec zagrożeń dla środowiska. Motywem przewodnim uroczystości było drzewo - symbol ekologii, „zdrowego” sklepiku, życia, który przygotowana pod okiem p. M. Czyżowskiej, podjęła uczennica kl. III SP, w pięknej recytacji wiersza pt: „Drzewo”. Wspólnie z rówieśnikami dzieci stworzyły obraz, w którym wykorzystując technikę pantomimy podkreśliły towarzyszące emocje.  W rytmie rock and roll’a przygotowani przez p. J. Czyżowską i p. M. Czyżowską członkowie koła tanecznego młodszej grupy wiekowej tańcem ożywili publiczność, która dobrze się bawiła.  Przedszkolaki prowadzone przez p. R. Stępień-Chmiel ujęły obecnych piosenką na powitanie lata. Nie zabrakło tańca naszych przyszłych cheerleaderek  pod przewodnictwem p. E. Miłaszewicz. Mocnym akcentem kończącym programu artystyczny był występ instrumentalisty Macieja. Oprawa plastyczna towarzysząca przedsięwzięciu zawierała szereg treści edukacyjnych na temat zdrowego stylu życia, nawiązywała do patrona oraz niosła przesłanki ekologiczne. Do jej przygotowania panie: Maria i Justyna Czyżowskie oraz R. Glińska wykorzystały plakaty wykonane przez dzieci, materiały edukacyjne programu „Żyj smacznie i zdrowo”, elementy naturalnego drewna odpowiednio przygotowane przez p. A. Zalewskiego i p. D. Glińskiego. Zaskakującą niespodzianką okazał się nowy asortyment w postaci zdrowych kanapek, sałatek i przekąsek przygotowanych przez nauczycieli i rodziców. Delektowaliśmy się smakiem sałatki brokułowej p. E Turowskiej, pożywnej z kurczakiem p. M. Pazoły, kolorowej i koreczków p. E. Miłaszewicz, owocowej p. L. Kaczor, wiosennej p. R. Glińskiej, nie zabrakło kanapek z uśmiechem p. M. Papmel oraz bułki z wkładką p. A. Gronowskiej. Zdrowym i  słodkim deserem okazały się porcje czereśni podarowane przez państwa Justynę i Włodzimierza Woźniców. Część produktów mogliśmy zakupić dzięki Radzie Rodziców, która na ten cel przeznaczyła kwotę 60 złotych oraz zasponsorowała parapet okna podawczego, zakupionego ze środków Banku Ochrony Środowiska. Nad zaopatrzeniem czuwał p. D. Gliński oraz p. M. Papmel. Pani dyrektor gratulowała przedstawicielom SU pomysłu i jest  dumna, że w szkole św. Huberta, jak głoszą słowa hymnu szkolnego, wszyscy starają się żyć zdrowo. Najbardziej jednak cieszy się św. patron bo pomaga swoim podopiecznym  zamieniać słowa w czyny. Wszystkim ofiarodawcom, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do powstania „Hubertvity” Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem serdecznie dziękują.

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/aktualnosci/rok-szkolny-2014-2015/_draft_post/DSCN7358.jpg

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/aktualnosci/rok-szkolny-2014-2015/_draft_post/DSCN7362.jpg

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/aktualnosci/rok-szkolny-2014-2015/_draft_post/DSCN7368.jpg

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/aktualnosci/rok-szkolny-2014-2015/_draft_post/DSCN7371.jpg

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/aktualnosci/rok-szkolny-2014-2015/_draft_post/DSCN7375.jpg

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/aktualnosci/rok-szkolny-2014-2015/_draft_post/DSCN7389.jpg

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/aktualnosci/rok-szkolny-2014-2015/_draft_post/DSCN7390.jpg

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/aktualnosci/rok-szkolny-2014-2015/_draft_post/DSCN7395.jpg

„Fizyka w naszych domach”

opublikowane: 16 cze 2015, 11:10 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 16 cze 2015, 11:10 ]

„Fizyka w naszych domach” to temat lekcji otwartej, która odbyła się w ramach koła naukowego dnia 16 czerwca 2015 r. dla uczniów klasy I gimnazjum. Na zajęcia zaproszeni byli również rodzice i nauczyciele przedmiotów przyrodniczych. Lekcję przeprowadziła Lilianna Głowacz, nauczycielka fizyki. Celem zajęć było ukazanie praw fizyki w najbliższym otoczeniu i zachęcenie młodych ludzi do samodzielnych obserwacji środowiska przyrodniczego. Uczniowie mieli możliwość wykonania wielu doświadczeń, które przy pomocy przedmiotów codziennego użytku mogą zrobić sami w domu. Można było między innymi sprawdzić: jaką siłę ma kropla wody; jak rozdzielić żółtko od białka przy pomocy butelki; jak zrobić „ośmiorniczkę” z woreczka foliowego; jaki kolor powstanie z połączenia kolorów tęczy; ile kropel wody zmieści się na monecie 1 gr i wiele innych. Wszyscy uczniowie zaangażowali się w tok zajęć i aktywnie w nich uczestniczyli.

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/aktualnosci/rok-szkolny-2014-2015/_draft_post/20150616_143337.jpg

Bajka pt. „Kot w butach”

opublikowane: 14 cze 2015, 23:15 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 14 cze 2015, 23:15 ]

Najmłodsi wychowankowie przedszkola oraz uczniowie młodszych klas po raz kolejny spotkali się ze sztuką. Tym razem odwiedzili nas artyści Studia Małych Form Teatralnych z Krakowa, którzy zaprezentowali bajkę pt. „Kot w butach”. Ciekawa scenografia oraz kolorowe stroje wprawiały nas w letni nastrój zbliżających się wakacji. Widzowie byli zachwyceni przedstawieniem zwłaszcza, że mieli możliwość brania w nim udziału. Spotkanie to okazało się świetną formą integracji najmłodszych przedszkolaków z nieco starszymi uczniami szkoły podstawowej.

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/aktualnosci/rok-szkolny-2014-2015/_draft_post/SDC11414.jpg

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/aktualnosci/rok-szkolny-2014-2015/_draft_post/SDC11416.jpg

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/aktualnosci/rok-szkolny-2014-2015/_draft_post/SDC11426.jpg

I Gminny Konkurs Przyrodniczy pod hasłem „W pogoni za świętym Hubertem”

opublikowane: 13 cze 2015, 05:25 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 13 cze 2015, 05:26 ]

9 czerwca 2015 r. odbył się I Gminny Konkurs Przyrodniczy pod hasłem „W pogoni za świętym Hubertem”, którego głównym organizatorem była nasza szkoła pod patronatem Pani Burmistrz. W zmaganiach uczestniczyły cztery szkoły. Każda z nich wystawiła czteroosobowe drużyny, które brały udział w rozgrywkach przyrodniczo sportowych tym samym udowadniając, że nadążają za św. Hubertem. Konkurs obejmował zadania teoretyczne i sprawnościowe, które dostarczyły uczestnikom wiele radości i niezapomnianych wrażeń, a występy naszych uczniów czyli koła tanecznego, grupy przedszkolnej 4,5,6 latków, gitarzysty Macieja Wysockiego i uczennic klasy I gimnazjum uświetniły całą uroczystość. Po wyżej wspomnianych zmaganiach konkursowych na mecie czekał poczęstunek zarówno dla przybyłych gości jak i uczestników. Nasza szkoła zajęła II miejsce. Dziękujemy sponsorom, gratulujemy wszystkim drużynom, ponieważ kto staje w obronie przyrody już jest zwycięzcą.


1-10 of 75