Archiwum‎ > ‎Rok szkolny 2014/2015‎ > ‎

„Fizyka w naszych domach”

opublikowane: 16 cze 2015, 11:10 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 16 cze 2015, 11:10 ]
„Fizyka w naszych domach” to temat lekcji otwartej, która odbyła się w ramach koła naukowego dnia 16 czerwca 2015 r. dla uczniów klasy I gimnazjum. Na zajęcia zaproszeni byli również rodzice i nauczyciele przedmiotów przyrodniczych. Lekcję przeprowadziła Lilianna Głowacz, nauczycielka fizyki. Celem zajęć było ukazanie praw fizyki w najbliższym otoczeniu i zachęcenie młodych ludzi do samodzielnych obserwacji środowiska przyrodniczego. Uczniowie mieli możliwość wykonania wielu doświadczeń, które przy pomocy przedmiotów codziennego użytku mogą zrobić sami w domu. Można było między innymi sprawdzić: jaką siłę ma kropla wody; jak rozdzielić żółtko od białka przy pomocy butelki; jak zrobić „ośmiorniczkę” z woreczka foliowego; jaki kolor powstanie z połączenia kolorów tęczy; ile kropel wody zmieści się na monecie 1 gr i wiele innych. Wszyscy uczniowie zaangażowali się w tok zajęć i aktywnie w nich uczestniczyli.