Archiwum‎ > ‎Rok szkolny 2014/2015‎ > ‎

Wycieczka do Góry na przedstawienie teatralne „W tajemniczej Krainie Krasnali”

opublikowane: 12 cze 2015, 11:38 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 12 cze 2015, 11:38 ]
Czy bajki mogą się poplątać? Czy smerfy mogą być duże jak ludzie?
Czy na świecie żyją ogromne, strachliwe króliki? Czy troll może zrobić zamieszanie? Tego wszystkiego dowiedziały się dzieci z klas Ia, Ib i przedszkola, które uczestniczyły w ciekawym przedstawieniu organizowanym przez Dom Kultury w Górze. 
Dzięki specjalnej scenografii nasi mali widzowie znaleźli się w środku lasu, w którym mieszkały znane wszystkim postacie z bajek: misie, króliki, czarownice. 
Wesołe piosenki i śmiech wychowanków, rozbrzmiewał w sali przez czas trwania przedstawienia. Zabawa nie ograniczała się wyłącznie do obejrzenia przedstawienia. Organizowane były także gry i konkursy, w których dzieci otrzymały słodycze i upominki. Okazało się, że Tajemnicza Kraina Krasnali to baśń edukacyjna zawierająca wątek ekologiczny oraz integracyjny, a głównym jej przesłaniem jest walka dobra ze złem. Z pozoru negatywne postacie z baśni stają się postaciami dobrymi. 
Ciekawa gra aktorów i świateł, przyjazna  scenografia oraz efekty specjalne sprawiają, że tak przygotowane przedstawienie wzbudziło zachwyt u wszystkich dzieci. Każdy wrócił do domu z kolorowym balonikiem od Krasnali.