Archiwum‎ > ‎Rok szkolny 2014/2015‎ > ‎

„Zagraliśmy” w filmie!

opublikowane: 29 cze 2015, 07:20 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 29 cze 2015, 10:35 ]
W dniach 22-26 czerwca 2015 r. byliśmy uczestnikami niezwykłego wydarzenia. Nasz sztandar zagrał w filmie Agnieszki Holland pt. „Pokot”, którego producentem jest Studio Filmowe TOR. 
W związku z prośbą skierowaną do Dyrektora Szkoły użyczyliśmy na potrzeby realizowanego  filmu sztandar naszej placówki, by stał się rekwizytem w jednej ze scen.
Scenariusz filmu powstał na podstawie książki Olgi Tokarczuk pt. „Prowadź swój pług przez kości umarłych” określanej  mianem „kryminału ekologicznego”.
To historia emerytowanej inżynier Janiny Duszejko, kobiety mieszkającej w małej wiosce w Kotlinie Kłodzkiej, której pasją i zadaniem staje się rozwiązanie zagadki morderstwa myśliwego, szczególnie, że wszystkie ślady są coraz bardziej tajemnicze, a ofiar przybywa.
Zdjęcia były realizowane m. in. w Czechach oraz na Dolnym Śląsku.  Film będzie można zobaczyć wiosną 2017 roku, a wystąpią w nim m.in. Agnieszka  Mandat, Miroslav Krobot, Andrzej Grabowski, Tomasz Kot, Borys Szyc i Wiktor Zborowski. Czekamy z niecierpliwością!