Archiwum‎ > ‎Rok szkolny 2015/2016‎ > ‎

Sprzątanie Świata

opublikowane: 1 paź 2015, 04:05 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 1 paź 2015, 04:05 ]
W dniach 22-25 września uczniowie ZSPGiP zgodnie, od Gimnazjalisty po Przedszkolaczka, wzięły udział w Akcji Sprzątanie Świata. „Sprzątanie świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln. wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie. W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała  Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia.
„Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie niezaśmiecania, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Od 1994 roku, we wrześniu wraz z setkami tysięcy wolontariuszy: młodzieżą, dorosłymi – wszystkimi, którym zależy na ochronie środowiska, prowadzimy działania propagujące ograniczanie powstawania odpadów, selektywną zbiórkę i recykling, a także wyszukujemy i w miarę możliwości usuwamy dzikie wysypiska.„Sprzątanie Świata - Polska” angażuje i integruje społeczności lokalne. Zgodnie z opinią uczestników akcji, jest ona dla samorządów dobrym narzędziem w prowadzeniu ich działalności w zakresie gospodarki odpadami, dla placówek oświatowych interesującą metodą pracy wychowawczej oraz wartościowym sposobem na realizację wolontariatu.
Nasi uczniowie włączyli się w akcję zbierając makulaturę, puszki, plastikowe butelki z okolicy naszej szkoły oraz na terenie naszej wsi. Cieszymy się, że mamy teraz piękną i czystą okolicę.

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/aktualnosci/_draft_post/111.jpg

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/aktualnosci/_draft_post/222.jpg
(A. Salamon)