Archiwum‎ > ‎Rok szkolny 2015/2016‎ > ‎

XVII Konkurs Geologiczno-Środowiskowy „Nasza Ziemia - środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro” pod hasłem „Ziemia w okowach lodu”

opublikowane: 23 maj 2016, 11:36 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 23 maj 2016, 11:36 ]
W dniu 20 maja we Wrocławiu w siedzibie Państwowego Instytutu Geologicznego odbył się półfinał XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Geologicznego Regionu Dolny Śląsk i Wielkopolska organizowanego przez Muzeum Geologiczne Państwowego Instytutu Geologicznego - Państwowego Instytutu Badawczego. W tym roku Konkurs geologiczno-środowiskowy „Nasza Ziemia - środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro” odbywał się pod hasłem „Ziemia w okowach lodu”.
Martynka Wysocka uczennica pierwszej klasy gimnazjum została zakwalifikowana do półfinału i podjęła trud zmierzenia się z pozostałymi pięcioma półfinalistami w teście wiedzy dotyczącej zagadnień geologicznych oraz umiejętnością rozpoznawania skamieniałości oraz minerałów. Opiekunem oraz osobą przygotowującą Martynkę do półfinału była  Pani Anna Salamon, z zamiłowania oraz wykształcenia hydrogeolog środowiskowy. Po zmaganiach zostały ogłoszone wyniki, a laureatom  uroczyście wręczone nagrody. 
Z dumą i radością informujemy, że nasza uczennica zajęła II miejsce w regionie Dolny Śląsk i Wielkopolska. Wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu serdecznie dziękujemy i gratulujemy w szczególności Rodzicom Martynki Pani Małgorzacie i Krzysztofowi Wysockim, Pani Annie Salamon oraz Pani Marii Czyżowskiej. 

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/aktualnosci/_draft_post/001.jpg

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/aktualnosci/_draft_post/002.jpg

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/aktualnosci/_draft_post/003.jpg
(A. Salamon)