Archiwum‎ > ‎Rok szkolny 2016/2017‎ > ‎

„Bestia”

opublikowane: 15 gru 2016, 05:25 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 15 gru 2016, 05:25 ]
Wszyscy znamy amerykańskie musicale dla młodzieży, których akcja toczy się w szkole. W spektaklu o polskiej szkole nie było brzydul w okularach, które zostają królowymi balu. Nie było nawet balu. Nie wystąpił żaden mięśniak z drużyny futbolowej, ani jego cheerleaderki. Nie pojawił się ani jeden przystojny wampir. W ogóle żaden wampir. Były za to kicie. I głąby. I kilku bladych smutasów. Była jedna grzeczna.
I, oczywiście, Bestia. Bestia był tajemniczy i milczący. Bali się go wszyscy, dopóki w klasie nie zjawiła się Nowa… W musicalu o polskiej szkole momentami było śmiesznie, a czasem gorzko i zupełnie na serio, bo nikt nikogo nie oszukiwał.
Dnia 14 grudnia 2016 r. uczniowie klasy II gimnazjum uczestniczyli w transmisji internetowej spektaklu wystawionego przez Lubuski Teatr w Zielonej Górze. Z dużym zaciekawieniem oglądali młodych aktorów wcielających się w postacie nastolatków i ich problemy we współczesnej szkole.

(E. Turowska)