Archiwum‎ > ‎Rok szkolny 2016/2017‎ > ‎

Listy od uczniów z Francji

opublikowane: 10 sty 2017, 22:15 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 10 sty 2017, 22:15 ]
W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy dostarczone pocztą i ręcznie napisane listy od uczniów (10-11 letnich) ze szkoły w FOULAYRONNES we FRANCJI. Naszych penfriends mogliśmy zobaczyć na załączonej fotografii. 
Działanie to zostało podjęte przez panią Jolantę Kantorczyk, która nawiązała kontakt ze szkołą Ecole élémentaire Marc Castelnérac we Francji w ramach kolejnego projektu w eTwinning.
Zadaniem naszych uczniów z klas trzecich i czwartej będzie napisanie krótkich listów opisujących siebie, swoich przyjaciół i naszą szkołę. Gdy zbierzemy wszystkie listy naszych uczniów wyślemy je do Francji i będziemy niecierpliwie czekać na kolejne listy od tych uczniów. 
Ponadto w ubiegłym tygodniu otrzymaliśmy również pojedyncze listy od starszych uczniów z Finlandii, Francji i Grecji. Uczniowie klasy piątej: Patryk Gronowski, Sandra Plewka i Zuzanna Wawrzyniak przygotowali już swoje listy do uczniów z w/w trzech krajów. Listy zostaną wysłane już w tym tygodniu i również będziemy czekać na odpowiedzi. 
Poprzez wymianę listów, uczniowie będą mogli nawiązać przyjaźnie z uczniami z innych krajów, poznać ich kulturę i zwyczaje, jak również podszlifować swoje umiejętności językowe. 

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/rok-szkolny-2016-2017/_draft_post/01.jpg

(J. Kantorczyk)