Archiwum‎ > ‎Rok szkolny 2016/2017‎ > ‎

Matematyczno-informatyczny obóz naukowy dla gimnazjalistów

opublikowane: 21 gru 2016, 03:47 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 21 gru 2016, 03:47 ]
W dniach 12-16 grudnia 2016 r. uczeń naszego gimnazjum, Konrad Alchimowicz, uczestniczył w matematyczno-informatycznym Obozie Naukowym dla Gimnazjalistów organizowanym po raz kolejny przez renomowany Zespół Szkół nr 14 we Wrocławiu w ramach działalności Dolnośląskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Uzdolnionych.
Celem obozu jest zwiększanie efektywności i skuteczności działań w zakresie zdobywania wiedzy i umiejętności poprzez wdrożenie nowoczesnych, innowacyjnych form nauczania. W przyjaznej atmosferze Konrad uczestniczył w zajęciach naukowych m.in. w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego, zapoznając się z podstawami programowania i możliwościami wykorzystania ich do działań matematycznych oraz w Liceum Ogólnokształcącym nr 14 (matematyka i informatyka na poziomie rozszerzonym). Organizatorzy zadbali także o efektywne spędzanie wolnego czasu, proponując udział w zwiedzaniu Wrocławia, instytucji kulturalnych czy rozgrywki sportowe. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia biofeedback, zwiększające aktywność mózgu, odbywające się w internacie liceum oraz wyjścia do kina i teatru.
Konrad  poznał innych uczniów z Dolnego Śląska, którzy wykazują  uzdolnienia informatyczne i matematyczne, wrócił zadowolony, zdobywając nowe doświadczenia i umiejętności. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

(J. Jabłońska-Panek)