Archiwum‎ > ‎Rok szkolny 2017/2018‎ > ‎

„American Dream” w Domu Kultury

opublikowane: 16 maj 2018, 00:01 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 16 maj 2018, 00:01 ]
Uczniowie naszej szkoły  obejrzeli spektakl profilaktyczny pt. „American Dream”, któremu przyświecało motto: Życie jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiadomo, co ci się trafi (Forrest Gump). Spektakl został przygotowany przez młodzieżową grupę teatralną  działającą przy DK w Górze. Scenariusz sztuki został napisany dla młodzieży szkolnej „ku przestrodze!”. Przedstawienie  dało możliwość przekazu ważnych wartości poprzez grę aktorską oraz zagrożenia, z jakimi może się spotkać  młody człowiek. Skłania także do refleksji nad własną tożsamością i przynależnością do różnych grup rówieśniczych. Nasi uczniowie z ogromnym skupieniem  obejrzeli  skutki  eksperymentowania z różnymi używkami. Zaobserwowali, że  cyberprzemoc  i  trudne relacje  pomiędzy rówieśnikami wpływają niszcząco na drugiego człowieka.  Warto więc  zapamiętać  przesłanie płynące ze sceny: Każdy z nas jest odpowiedzialny za siebie i za zasady tolerancji, które wnosi do swojej społeczności!

(J. Kantorczyk, L. Kaczor)