Archiwum‎ > ‎Rok szkolny 2017/2018‎ > ‎

Goście w naszej szkole

opublikowane: 7 lut 2018, 10:20 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 7 lut 2018, 10:20 ]
Dnia 6 lutego odbyło się z naszej szkole spotkanie z przedstawicielami Aeroklubu Leszczyńskiego w osobach Pani Katarzyny Kuty - dyrektora Aeroklubu i Pana Pawła Kozora - pilota, którzy gościli na uroczystości  pasowania uczniów klasy pierwszej na czytelników biblioteki szkolnej. Swoją obecnością zaszczycili nas Pani Lidia Borysowska i Beata Buda oraz dyrektor, wicedyrektor i pedagog szkolny. Uroczystość rozpoczęła uczennica klasy pierwszej Agatka fragmentem książki pt. „Pilot i ja”. Po wysłuchaniu dzieci podzieliły się swoimi wrażeniami a propagując  umiejętność czytania podkreślili, że jest ona największym wynalazkiem ludzkiej cywilizacji. Uroczystość zakończyła uczennica Agata, która zaśpiewała piosenkę  o książce  przy akompaniamencie gitary  w wykonaniu ucznia Macieja. Pierwszoklasiści mieli też okazję  do zapoznania się z zawodem pilota, poznali budowę szybowca oraz technikę startu i lotu. Goście z Aeroklubu opowiadali także o swojej działalności, sukcesach w zawodach sportowych, o charakterze swojej pracy ale także o pasji latania. Druga część spotkania miała miejsce w kl. VII oraz w klasach gimnazjalnych w ramach doradztwa zawodowego. Zaprezentowano filmy, wskazano etapy szkoleń w celu uzyskania licencji. Uczniowie, którzy chcą być w przyszłości zawodowym pilotem pozyskali informację o Szkole Lotnictwa na Politechnice Rzeszowskiej. Na zakończenie uczniowie zostali zaproszeni na otwarcie sezonu w pokazach lotniczych z okazji pikniku szybowcowego i do udziału w warsztatach modelarskich. Serdecznie dziękujemy i bardzo chętnie skorzystamy z zaproszenia.

(L. Kaczor)