Archiwum‎ > ‎Rok szkolny 2017/2018‎ > ‎

„Polska w Europie. 100 lat od uzyskania niepodległości.”

opublikowane: 17 maj 2018, 01:00 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 17 maj 2018, 01:00 ]
„Polska w Europie. 100 lat od uzyskania niepodległości.” To tytuł konkursu zorganizowanego przez Biuro Posła do Parlamentu Europejskiego Bogdana Zdrojewskiego. Konkurs dedykowany był dla dzieci z klas II do VII Szkoły Podstawowej na terenie województwa Dolnośląskiego i polegał na wykonaniu przez jedną klasę wyłonioną przez szkołę, pracy o ww. tematyce.  Celem konkursu było promowanie wiedzy o funkcjonowaniu Unii Europejskiej, a także zdobycie przez jego uczestników wiedzy z zakresu współczesnej historii Polski i świata. Na etapie wojewódzkim naszą szkołę reprezentowała klasa IVa, która pod kierunkiem p. Renaty Glińskiej wykonała wielkoformatową pracę plastyczną na temat przewodni konkursu. Komisja, która mając na względzie między innymi: wybraną formę wyrazu, stopień zaangażowania całej klasy, poziom estetyczny oraz zgodność z tematyką konkursu doceniła ww. walory pracy i przyznała naszym uczniom II miejsce. 1 czerwca 2018 r. odbędzie się spotkanie z eurodeputowanym  Bogdanem Zdrojewskim i wręczenie nagród  w Domu Europy we Wrocławiu, w którym zamierzamy wziąć udział. Uczniowie klasy IVa znakomicie poradzili sobie z  trudną  tematyką, dlatego tym bardziej gratulujemy im pozytywnego zaangażowania i patriotycznej postawy na miarę europejską.

(R. Glińska)