Archiwum‎ > ‎Rok szkolny 2017/2018‎ > ‎

XIV Międzyszkolnym Konkurs Kolęd

opublikowane: 2 lut 2018, 08:41 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 7 lut 2018, 00:11 ]
30 stycznia 2018 r. odbył się XIV Międzyszkolny Konkurs Kolęd o zasięgu międzywojewódzkim, którego organizatorem była szkoła w Witoszycach. Uczestnicy konkursu reprezentowali szkoły z terenu czterech województw: dolnośląskiego, lubuskiego, wielkopolskiego i opolskiego, ponad to w ramach współpracy konkurs uświetniły występy chóru dziecięco-młodzieżowego Polaków mieszkających na Ukrainie. Soliści prezentowali swoje umiejętności wokalne w następujących kategoriach wiekowych: dzieci z przedszkola, uczniowie szkół podstawowych klas I-III i IV-VII, gimnazjów oraz szkół średnich. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Amelia Czerniak z kl. IIIa oraz Joanna Paterek z  kl. IVb, którym towarzyszyli opiekunowie w osobach: Maria Czyżowska i Renata Glińska oraz rodzice. Nasze solistki wystąpiły przed wymagającą komisją i szeroką publicznością, zmagając się m.in. z przedstawicielami szkół muzycznych. Występ naszych uczennic został nagrodzony sukcesami. Gratulujemy Joasi za wyśpiewanie III miejsca i wyróżniającego występu Amelce oraz ich rodzicom.

(R. Glińska)