Archiwum‎ > ‎Rok szkolny 2018/2019‎ > ‎

„ExploraPark”- Park Nauki i Techniki w Wałbrzychu

opublikowane: 16 lis 2018, 07:19 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 16 lis 2018, 07:20 ]
Dnia 13.11.2018 r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Wałbrzycha. Wyjazd został zorganizowany w ramach projektu „Kompetencje kluczowe szansą sukcesu dla uczniów szkół Gminy Góra”. Miejscem docelowym wycieczki był „ExploraPark” Park Nauki i Techniki - miejsce wystaw edukacyjnych przygotowanych przez Instytut Badań Kompetencji w Wałbrzychu. 
Uczniowie przez dwie godziny, dzięki niekonwencjonalnym metodom, poznawali świat, jednocześnie bawiąc się. Do dyspozycji mieli 120 interaktywnych zabawek, gier logicznych, modeli, jak również programów multimedialnych.
Nasi uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych zatytułowanych „Mozaiki i parkietaże”. Podczas lekcji przedstawione zostały im klasyfikacje geometrycznych pokryć płaszczyzny. Uczniowie wspólnie z prowadzącą zajęcia przeanalizowali wszystkie rodzaje mozaik Platona i Archimedesa. W bardzo ciekawy sposób zapoznani zostali z konstrukcją niektórych ornamentów mozaikowych, pokazano im sposób budowania płytki mozaiki Eschera, a także zaprezentowano te formę sztuki w różnych obiektach historycznych. 
Po wyczerpujących i bardzo absorbujących zajęciach dzieci udały się na pyszny obiad, podczas którego kształtowały dobre nawyki żywieniowe, a także zasady kulturalnego spożywania posiłków w restauracji.

(R. Stępień)