Archiwum‎ > ‎Rok szkolny 2018/2019‎ > ‎

LAUREATKI KONKURSU NA SZCZEBLU OGÓLNOPOLSKIM

opublikowane: 22 lut 2019, 08:55 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 22 lut 2019, 08:55 ]
„XX JUBILEUSZOWY OGÓLNOPOLSKI KONKURS WIEDZY O POLSKIM PAŃSTWIE PODZIEMNYM „Armia Krajowa Siłą Zbrojną Polskiego Państwa Podziemnego", którego organizatorem było PCDNiPP-P w Górze jest już rozstrzygnięty, a uroczyste ogłoszenie wyników miało miejsce podczas niecodziennej Uroczystości Jubileuszu 60-lecia Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Niechlowie. Honorowym gościem uroczystości między innymi, pod którego patronatem zorganizowano konkurs był Pan Roman Kowalczyk - Dolnośląski Kurator Oświaty. Naszą szkołę w kategorii plastycznej reprezentowały, przygotowane pod kierunkiem pani Renaty Glińskiej, prace Kai Kirkiewicz uczennicy klasy III gimnazjum oraz Joanny Paterek i Niny Kirkiewicz uczennic klas V SP. 
Cieszymy się, że nasze młodsze uczestniczki konkursu znalazły się w gronie laureatów zdobywając zaszczytne pierwsze miejsca. Nie było łatwo zarówno uczestnikom konkursu i komisji. W konkursie wzięło udział 152 uczniów. Do finału ogólnopolskiego zakwalifikowano 81 prac. Komisja finałowa oceniając prace brała pod uwagę dobór materiału rzeczowego i jego zgodność z wiedzą historyczną oraz dobór środków artystycznego wyrazu. W ocenie uwzględniono także oryginalność formy ekspresji twórczej, kreatywność i estetykę prac. Z niecierpliwością będziemy czekać na nagrody, które zostaną wręczone na Uroczystej Gali w Domu Kultury w Górze, a których fundatorami są: Powiat Górowski, Gmina Góra, Gmina Jemielno, Gmina Niechlów, Gmina Wąsosz oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział we Wrocławiu. 
Dyrekcji szkoły w Niechlowie dziękujemy za udostępnienie fotografii  wystawy prac konkursowych.
„Sztuka jest mądrą i piękną zabawą” bez względu na to, czy przynosi sukcesy, czy porażki. Dziewczyny, gratulujemy! I życzymy Wam, abyście w obcowaniu ze sztuką zawsze dobrze bawiły się i jednocześnie tworzyły SZTUKĘ, którą docenią inni, tak jak się stało tym razem.

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/rok-szkolny-2018-2019/_draft_post/DSC02486.jpg     https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/rok-szkolny-2018-2019/_draft_post/DSC02488.jpg

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/rok-szkolny-2018-2019/_draft_post/DSC02489.jpg     https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/rok-szkolny-2018-2019/_draft_post/DSC02491.jpg
                                                                                       
(R. Glińska)