Archiwum‎ > ‎Rok szkolny 2018/2019‎ > ‎

„Mały Miś w świecie wielkiej literatury”

opublikowane: 7 paź 2018, 03:37 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 7 paź 2018, 03:37 ]
Przedszkole w Czerninie przystąpiło do projektu „Mały miś w świecie wielkiej literatury”. Jest to ogólnopolski projekt rozwijania czytelnictwa i współpracy między przedszkolami pod patronatem ogólnopolskiego czasopisma „Przedszkolne ABC”. Jego autorem jest Aneta Konefał. Głównym bohaterem projektu jest miś, który wraz  z dziećmi będzie pracował w sześciu modułach: „Mały Miś-czytające przedszkolaki”, „Mały Miś uczy samodzielności”, „100-lecie niepodległości. Pokaż radość Przedszkolaku”, „Kulinarne warsztaty z Małym Misiem”, „Kuferek kreatywności Małego Misia”, „Misiowe aktywności sportowe”. 
Projekt zainaugurował wspólną akcję czytania w grupach przedszkolnych oraz w domach rodzinnych. Każde dziecko goszcząc Małego Misia opiekuje się nim, a rodzice czytają głośno wybraną bajkę lub opowiadanie. Zadaniem przedszkolaka jest wykonanie rysunku w „Dzienniczku Małego Misia”. Ponadto dzieci będą systematycznie odwiedzały Filię Biblioteczną w Czerninie, gdzie będą mogły posłuchać ciekawych opowieści czytanych przez zaproszone osoby.

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/rok-szkolny-2018-2019/_draft_post/DSC00002.jpg     https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/rok-szkolny-2018-2019/_draft_post/DSC00003.jpg

(B. Wiśniewska)