Archiwum‎ > ‎Rok szkolny 2019/2020‎ > ‎

Obchody Dnia Edukacji Narodowej i Pasowanie na Ucznia

opublikowane: 14 paź 2019, 08:32 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 15 paź 2019, 05:18 przez Cezary Kaczor ]
„Niech wyrosną z Was tacy, 
którzy do gwiazd wzlecieć zapragną”
J. Korczak

14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Dzieci z klasy I utrwalą w pamięci  tę datę, nie tylko ze względu na ww Święto, ale również dlatego, że zostali dziś pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej w Czerninie. Uroczystość zaczęła się od części artystycznej. Najmłodsi w swoim przedstawieniu zaprezentowali nam wędrówkę przez różne krainy: recytacji, tańca, śpiewu, dobrego wychowania, patriotyzmu i literek. Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie. Pani Dyrektor każdego pierwszaka z osobna mianowała na ucznia naszej szkoły. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, medale i legitymacje szkolne. Po pasowaniu nasi bohaterowie wraz z wychowawcą udali się do kina, a nauczyciele i pracownicy szkoły wraz z uczniami i rodzicami świętowali nadal. Pani Dyrektor złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń oraz wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżnionym pracownikom szkoły.                                
Serdecznie dziękujemy wszystkim za życzenia, słodkie upominki i piękne kwiaty. Słowa podziękowania kierujemy również do osób, które zaangażowały się w przygotowanie tej uroczystości. 


(J. Ryszewska, J. Spieć)
(Fot. A. Paterek, C. Kaczor)