Archiwum‎ > ‎Rok szkolny 2019/2020‎ > ‎

X Regionalny Konkurs Języka Angielskiego Junior English Combat

opublikowane: 4 mar 2020, 22:15 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 4 mar 2020, 22:18 przez Cezary Kaczor ]
28 lutego 2020 w II Liceum Ogólnokształcącym w Lesznie odbył się finał X Regionalnego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych JUNIOR ENGLISH COMBAT, który został objęty honorowym patronatem przez Prezydenta Miasta Leszna.
W finale konkursu spotkali się reprezentanci szkół podstawowych nr 3, 4, 5, 7, 9, 12 i 13 w Lesznie, oraz szkół w Górze, Rawiczu, Rydzynie, Dąbczu, Bojanowie, Starym Bojanowie, Czerninie, Kościanie, Wielichowie, Łysinach, Ślubowie, Kaczkowie, Górce Duchownej oraz Kąkolewie. Reprezentanci zostali wyłonieni na podstawie testu przeprowadzonego przez komisje szkolne w macierzystych szkołach w styczniu i lutym. Naszą szkołę reprezentował PATRYK GRONOWSKI z kl. 8.
W dniu finału uczennice i uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z p. Jolantą Perczak, koordynatorką programu Matury Międzynarodowej w II LO, a nauczyciele języka angielskiego, spotkali się z panią Moniką Czekalską, która poprowadziała warsztaty o wykorzystaniu gier planszowych na lekcjach języka angielskiego.
Najwięcej emocji wzbudziły zmagania językowe: najpierw test, który wyłonił sześcioro najlepszych uczniów (Patryk G. znalazł się wówczas na szóstym miejscu), a następnie część ustna, po której ostatecznie Patryk zajął czwarte miejsce. Na trzech pierwszych miejscach znalazły się uczennice ze szkół podstawowych z Leszna.
Za udział w konkursie Patryk otrzymał dyplom, nagrodę rzeczową, jak również zaświadczenie, które zwalnia go ze sprawdzianu umiejętności językowych przeprowadzanego jako jeden z elementów rekrutacji do klas dwujęzycznych i klasy przygotowawczej Programu Matury Międzynarodowej. w II Liceum.
Ogromnie gratulujemy Patrykowi i liczymy na udział  kolejnych uczniów w przyszłorocznej edycji konkursu.

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/rok-szkolny-2019-2020/xregionalnykonkursjezykaangielskiegojuniorenglishcombat/01.jpg     https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/rok-szkolny-2019-2020/xregionalnykonkursjezykaangielskiegojuniorenglishcombat/02.jpg

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/rok-szkolny-2019-2020/xregionalnykonkursjezykaangielskiegojuniorenglishcombat/03.jpg     https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/rok-szkolny-2019-2020/xregionalnykonkursjezykaangielskiegojuniorenglishcombat/04.jpg

(J. Kantorczyk)