Aktualności‎ > ‎

Uroczyste wręczenie medali i odznaczeń

opublikowane: 18 paź 2018, 06:51 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 19 paź 2018, 06:31 ]
16 października 2018r. w Oratorium Marianum  Uniwersytetu Wrocławskiego odbyło się uroczyste nadanie nauczycielom Dolnego Śląska odznaczeń i medali. Naszą Szkołę reprezentowały p. Lidia Kaczor odznaczona Złotym Medalem za Długoletnią Służbę, p. Edyta Turowska i p. Joanna Jabłońska odznaczone Medalem Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania. Dolnośląski Kurator Oświaty – Roman Kowalczyk – swoim wystąpieniu podkreślił  swą wdzięczność, szacunek i uznanie wszystkim Dyrektorom, Nauczycielom i Wychowawcom za codzienną pracę, pasję, oddanie i rzetelne wykonywanie powierzonych zadań. Dzięki  wiedzy, umiejętnościom i serdeczności, jaką nauczyciele otaczają dzieci i młodzież, stają się Oni wartościowymi ludźmi otwartymi na świat i drugiego człowieka. W części artystycznej Kurator wykonał piękną i wzruszającą pieśń o charakterze patriotycznym nawiązującą do rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, w której dokonał bilansu historycznego dziejów naszego narodu. Ogromnym przeżyciem okazał się moment dekoracji, kiedy po raz kolejny podkreślona została wyjątkowa misja Nauczyciela w życiu ucznia, rodzica i całego społeczeństwa polskiego, co wielokrotnie w  historii Polski udowodnili nauczyciele różnych pokoleń.

(J. Jabłońska, L. Kaczor, E. Turowska)