Aktualności‎ > ‎

„WIOSNA, ACH TO TY”

opublikowane: 28 mar 2019, 04:42 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 28 mar 2019, 04:42 ]
Pięknie o urokliwej i najbardziej wyczekiwanej porze roku śpiewał niegdyś Marek Grechuta, malując jej muzyczny obraz. Stał się on inspiracją dla Alicji Dykas  uczennicy kl. VII, która z materiałów odpadowych wykonała przestrzenną Panią Wiosnę. Praca powstała pod kierunkiem p. Renaty Glińskiej w ramach dodatkowych zajęć rozwijających możliwości twórcze uczniów i w gminnym konkursie plastycznym „Wiosna, ach to Ty”, została nagrodzona I miejscem. Organizatorem konkursu była Szkoła w Glince oraz Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Daj szansę”. Uczennica świętując Pierwszy Dzień Wiosny w Zespole Szkolno-Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Glince odebrała nagrodę, a przy tym świetnie się bawiąc, zawarła nowe przyjaźnie w gronie rówieśników. Gratulujemy Ali i życzymy dalszych sukcesów.

(R. Glińska)