Aktualności


Nasi kochani Babcia i Dziadek

opublikowane: 27 sty 2020, 09:20 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 27 sty 2020, 09:35 ]

Babcia i Dziadek to osoby, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim tym, co dobre i miłe. Uczniowie klasy III z okazji corocznego święta zaprosili do swojej klasy Babcie oraz Dziadków. Trzecioklasiści z niecierpliwością wyczekiwali zaproszonych gości, wychodząc im naprzeciw. Frekwencja dopisała, a licznie przybyli goście zajęli miejsca przy stole. 
Dzieci zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce, wprawiając w zachwyt widzów. Następnie obdarowały dziadków własnoręcznie przygotowanymi upominkami i zaprosiły na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Radość na twarzach gości była wyrazem, jak ważne są takie chwile spędzone wspólnie z wnukami.
To było niezwykle miłe spotkanie. 
(R. Woźny)

Kocha babcię i dziadziusia - każdy wnuczek, każda wnusia!

opublikowane: 21 sty 2020, 11:40 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 22 sty 2020, 10:35 ]

Są takie dwa jedyne dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu. Jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. W naszej szkole zapraszanie tych wyjątkowych gości na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. To czas pełen uśmiechów, wzruszeń i radości. 
21 stycznia uczniowie klasy I przywitali wszystkich swoich gości ciepłymi słowami oraz słodkim poczęstunkiem. W pięknie udekorowanej sali dzieci przedstawiły program artystyczny. Poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia oraz podziękować za trud włożony w ich wychowanie. Oprócz montażu słowno-muzycznego, szanowni goście obejrzeli także prezentację multimedialną, która zawierała pamiątkowe zdjęcia oraz osobiste życzenia wnucząt. Następnie dzieci obdarowały swoich ukochanych dziadków upominkami. Frekwencja dopisała, a spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.
Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę rodziców, którzy pomogli w przygotowaniu uroczystości.

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/rok-szkolny-2019-2020/kochababcieidziadziusia-kazdywnuczekkazdawnusia/_MG_0553.jpg     https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/rok-szkolny-2019-2020/kochababcieidziadziusia-kazdywnuczekkazdawnusia/_MG_0554.jpg

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/rok-szkolny-2019-2020/_draft_post/_MG_0556.jpg     https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/rok-szkolny-2019-2020/_draft_post/_MG_0558.jpg

(J. Ryszewska)

Górowska Szopka Bożonarodzeniowa 2019

opublikowane: 21 sty 2020, 11:15 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 21 sty 2020, 11:15 ]

Mamy już 2020 rok, ale miło nam wrócić jeszcze do ubiegłego roku, bo uczennica klasy II SP Kaja Krause w kategorii rodziny z dziećmi do lat 8 zdobyła III miejsce w konkursie na Górowską Szopkę Bożonarodzeniową 2019, zorganizowanego przez Dom Kultury w Górze. Budujemy domy, drogi, mosty,… a Kaja postanowiła zbudować szopkę bożonarodzeniową, Takie dzieło artystyczne nie powstaje od zaraz, trzeba wielu dni, odpowiednich źródeł, różnorodnych materiałów, pomysłów, cierpliwości, a gabaryty pracy są niewielkie. Dziewczynka kierując się radami i korzystając z pomocy osób starszych poradziła sobie świetnie, starała się jak najwierniej zbudować szopkę - miejsce narodzin Pana Jezusa i udało się. Praca wróciła już do autorki i możemy ją do końca stycznia podziwiać na naszym szkolnym korytarzu. Gratulujemy uczennicy i życzymy dalszych sukcesów.

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/rok-szkolny-2019-2020/_draft_post/0001.jpg
                                                                                                                               
(M. Czyżowska)

Show multimedialno-teatralne „Legendy polskie”

opublikowane: 16 sty 2020, 02:42 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 16 sty 2020, 02:42 ]

Dawno temu. Nie wczoraj, nie tydzień temu. Nawet nie rok. Natomiast… dawno temu, kiedyś. Było trzech braci, była pewna dziewczyna, pojawił się smok, diabeł, pewien rycerz nie mógł spać i czuwał przez całą noc, na szczycie wzgórza trysnęło magiczne źródło, itd. W taki mniej więcej sposób rozpoczyna się większość legend i podań. Niektóre z nich, takie jak o Piaście, Lechu, Kraku czy Wandzie odnoszą się do początków naszej państwowości. We współczesnym świecie ulegamy często pogoni za nowoczesnością, ale wielu z nas przyzna jednak, że tradycja, powtarzalność i historia mają swoją niezaprzeczalną wartość. Uczniowie klasy  V, VIa i VIb wraz z opiekunami wybrali się w środę 15 stycznia 2020 r. do Miejskiego Ośrodka Kultury w Lesznie na widowisko multimedialno-teatralne, którego głównym motywem były treści dotyczące legend polskich, m.in. „O Lechu, Czechu i Rusie”, „O Wandzie, co Niemca nie chciała” i innych. Aktorzy Teatru Show w ciekawy sposób odtworzyli na scenie zachowania postaci związanych z podaniami, włączając w grę aktorską również naszych uczniów. Czas upłynął bardzo szybko, bogatsi o nowe doświadczenia i z odświeżoną wiedzą na temat legend wszyscy uczestnicy wrócili do szkoły.

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/rok-szkolny-2019-2020/_draft_post/20200115_121422.jpg     https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/rok-szkolny-2019-2020/_draft_post/20200115_121459.jpg

(E. Turowska)

„Złapaliśmy wiatr w żagle i płynęliśmy” w rytmie muzyki nowoczesnej z WOŚP

opublikowane: 15 sty 2020, 23:08 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 15 sty 2020, 23:09 ]

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami, a nasza szkoła zgodnie z tegorocznym przesłaniem Jurka Owsiaka „złapała wiatr w żagle” i włączyła się w granie razem z Orkiestrą. Wśród wolontariuszy znaleźli się również nasi uczniowie. Swoje umiejętności taneczne, tradycyjnie zaprezentowało koło taneczne Fanki-Tanki, które jak co roku bardzo chętnie włącza się w tego typu akcje. Członkowie koła zaprezentowali cztery tańce „nakręcając” pozytywnie i zachęcając publiczność do pomagania. Ogromne podziękowania należą się rodzicom naszych uczniów, którzy oprócz wzorowej organizacji tego dnia, aktywnie włączyli się w licytację na rzecz potrzebujących  „dorzucając tym samym swoją cegiełkę” na konto fundacji. „Złapaliśmy wiatr w żagle i płyniemy dalej pomagać”, ahoj! - do kolejnego finału, pamiętajmy o tym, że ta akcja dzięki nam może nadal  trwać. Zatem zachęcamy do pomagania, bo ono przynosi dużo satysfakcji i radości, a innym często ratuje życie.

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/rok-szkolny-2019-2020/_draft_post/001.jpg


(M. Czyżowska, J. Drozdowska)

Wśród nocnej ciszy…

opublikowane: 20 gru 2019, 05:51 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 2 sty 2020, 01:48 ]

Boże Narodzenie to najpiękniejszy czas, który możemy przeżyć wspólnie z najbliższymi. Słowami kolędy rozpoczęliśmy tegoroczne Jasełka. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy III, przedstawiciele z klasy I i II szkoły podstawowej oraz  grupa 6-latków. Historię Bożego Narodzenia opowiedziały Marysia i Gabrysia. Piękne stroje i dekoracje wprowadziły wszystkich uczestników w przedświąteczny nastrój. Następnie odbyły się spotkania z wychowawcami w klasach, podczas których wyśpiewaliśmy piękne polskie kolędy i spróbowaliśmy tradycyjnych potraw. Wszystkim życzymy zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia.

                                                                                                                              
(L. Kaczor, J. Klimpel)

„Spójrz inaczej”- warsztaty profilaktyczne

opublikowane: 13 gru 2019, 08:47 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 13 gru 2019, 08:48 ]

Uczniowie klas V-VIII byli dzisiaj uczestnikami warsztatów profilaktycznych w ramach programu rekomendowanego przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Zajęcia realizowane były metodami warsztatowymi w ciągu 2 godzin lekcyjnych. Podstawowym celem spotkań było zapobieganie zachowaniom ryzykownym i destrukcyjnym w klasie szkolnej oraz zachęcanie do zdrowego stylu życia. Uczniowie w swoim zespole klasowym uczestniczą w  warsztatach prowadzonych przez specjalistów.
Zajęcia odbywały się w ramach wsparcia i współpracy z UMiG w Górze.

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/rok-szkolny-2019-2020/_draft_post/20191213_093239.jpg     https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/rok-szkolny-2019-2020/_draft_post/20191213_093308.jpg

(J. Spieć)

„Być dorosłą szybko chciała i na miotle odleciała”

opublikowane: 12 gru 2019, 04:09 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 12 gru 2019, 04:10 ]

Teatr Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa umilił dzisiejszy poranek naszym najmłodszym. Przedszkolaki i uczniowie klas I-IV poznali Karolinkę, małą czarodziejkę, która miała już dosyć słuchania rodziców. Bohaterka przypadkiem natrafiła w starej księdze na eliksir, dzięki któremu mogłaby się już stać dorosła, ale brakowało jednego składnika. Żeby go pozyskać udała się samotnie do miasta na swojej miotle. Jak się okazało wiedza Karolinki dotycząca bezpieczeństwa nie była wystarczająca, aby bez niespodzianek przebyć drogę tam i z powrotem. Na szczęście przygody jakie przeżyła nasza młoda czarownica wraz z dziećmi pomogły jej wyciągnąć właściwe wnioski.
Spektakl w przystępny i zabawny sposób wskazał młodym widzom odpowiednie wzorce zachowań. Pomógł zrozumieć, dlaczego należy uważać na nieznajomych, jak bezpiecznie poruszać się po drogach oraz jakie niebezpieczeństwa czyhają na nich w wolnym czasie. Aktorzy przypomnieli dzieciom  najważniejsze zasady panujące na drodze, co na pewno ułatwi korzystanie z tej wiedzy w przyszłości. 

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/rok-szkolny-2019-2020/_draft_post/IMG_20191212_082307.jpg     https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/rok-szkolny-2019-2020/_draft_post/IMG_20191212_082327.jpg

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/rok-szkolny-2019-2020/_draft_post/IMG_20191212_082503.jpg     https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/rok-szkolny-2019-2020/_draft_post/IMG_20191212_082630.jpg

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/rok-szkolny-2019-2020/_draft_post/IMG_20191212_082804.jpg     https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/rok-szkolny-2019-2020/_draft_post/IMG_20191212_083209.jpg

(J. Spieć)

Witaj Mikołaju

opublikowane: 10 gru 2019, 03:39 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 10 gru 2019, 03:41 ]

Wszyscy dobrze wiemy, że zarówno dzieci, jak i dorośli, ci grzeczni i ci troszeczkę mniej, przez cały rok z utęsknieniem czekają na 6 grudnia, który jest od wielu lat magicznym dniem. To właśnie wtedy odwiedza wszystkich przesympatyczny gość w czerwonym stroju, z długą siwą brodą, przemiłym spojrzeniem i serdecznym uśmiechem. Tego pana nie trzeba przedstawiać, zna go każdy i gdy tylko nastanie zimowy, grudniowy czas wszyscy stajemy się bardzo grzeczni, by przypadkiem nie zasłużyć na rózgę, tylko na wymarzone prezenty. 
Również uczniowie Zespołu Szkoła Podstawowa i Przedszkole im. św. Huberta w Czerninie przez cały rok wzorowo się zachowywali i z utęsknieniem wypatrywali św. Mikołaja już od tygodnia. By dobrze ugościć Starszego Pana przygotowali dla Niego szczególne miejsce. W Filii Biblioteki Miejskiej w Czerninie był to ciepły kącik przy kominku, w którym żarzyło się drewno. Nie mogło zabraknąć  bujanego fotela, ciasteczek i ciepłego mleka, by ich gość mógł się rozgrzać po długiej podróży, która, jak się okazało, nie była w tym roku łatwa. Oj, miał ten Mikołaj sporo kłopotów zanim dotarł do Czerniny. Najpierw rozchorowały się elfy, które miały pomagać w rozdawaniu prezentów, renifery spłoszyły się i uciekły, a prezenty wysypały się z worka. Wszyscy jednak dobrze wiedzą, że nie tak łatwo zniechęcić Mikołaja i pomimo trudności zasiadł przy czernińskim kominku, wysłuchał piosenek zaśpiewanych przez przedszkolaków oraz przyjął prezent od dzieci - ciepły gruby szal, a później zatańczył z nimi. Zabawa była przednia, nie zabrakło również drobnych upominków, a świąteczna atmosfera udzieliła się dzieciom, wychowawcom i Pani Dyrektor Dorocie Adamskiej. 

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/rok-szkolny-2019-2020/_draft_post/IMG_20191206_085253.jpg     https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/rok-szkolny-2019-2020/_draft_post/IMG_20191206_085303.jpg

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/rok-szkolny-2019-2020/_draft_post/IMG_20191206_093027.jpg     https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/rok-szkolny-2019-2020/_draft_post/IMG_20191206_093825_1.jpg

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/rok-szkolny-2019-2020/_draft_post/IMG_20191206_100104.jpg     https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/rok-szkolny-2019-2020/_draft_post/IMG_20191206_100226.jpg

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/rok-szkolny-2019-2020/_draft_post/IMG_20191206_101243.jpg     https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/rok-szkolny-2019-2020/_draft_post/IMG_20191206_101250.jpg

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/rok-szkolny-2019-2020/_draft_post/IMG_20191206_101258.jpg     https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/rok-szkolny-2019-2020/_draft_post/IMG_20191206_102224.jpg

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/rok-szkolny-2019-2020/_draft_post/IMG_20191206_102917.jpg     https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/rok-szkolny-2019-2020/_draft_post/IMG_20191206_103107.jpg

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/rok-szkolny-2019-2020/_draft_post/IMG_20191206_103258.jpg     https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/rok-szkolny-2019-2020/_draft_post/IMG_20191206_103409.jpg

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/rok-szkolny-2019-2020/_draft_post/IMG_20191206_103526_1.jpg     https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/rok-szkolny-2019-2020/_draft_post/IMG_20191206_103636.jpg

(J. Spieć)

Klasa piąta na kręglach

opublikowane: 9 gru 2019, 11:19 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 9 gru 2019, 11:19 ]

Z okazji Mikołajek rodzice klasy piątej zorganizowali wyjazd na kręgle do kręgielni przy basenie „Delfinek” w Górze. Prawie cała klasa wraz z wychowawcą stawiła się o umówionej godzinie i młodzież rozpoczęła zmagania.  Trwała bardzo zacięta rywalizacja, oczywiście przy świetnej muzyce i nieograniczonej ilości śmiechu. W międzyczasie dzieciaki mogły posilić się pyszną pizzą, ufundowaną przez rodziców. Czas minął bardzo szybko. Wszyscy w dobrych humorach, choć z wielkim żalem udali się z rodzicami do domów.

https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/rok-szkolny-2019-2020/_draft_post/IMG_0459.jpg     https://sites.google.com/a/zsczernina.edu.pl/zspgip/rok-szkolny-2019-2020/_draft_post/IMG_0460.jpg

(E. Turowska)

1-10 of 48