Aktualności‎ > ‎

Matematyka - wstęp do kariery wynalazcy

opublikowane: 5 gru 2020, 11:23 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 5 gru 2020, 11:23 ]
Szkoła w Czerninie zakwalifikowała się do udziału w bezpłatnym projekcie „Matematyka - wstęp do kariery wynalazcy". Jest on realizowany przez Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej i Centrum Kształcenia Pomocniczego, wykorzystując eksperymentalny informatyczny system zeszyt.online.
Projekt obejmie uczniów klasy IV, którzy będą podnosili swoje kompetencje matematyczne i ICT.
Projekt „Matematyka - wstęp do kariery wynalazcy" jest jedną z form przybliżenia królowej nauk dla jej przyszłych adeptów. Uczestnicy zapraszani są do  indywidualnego rozwiązywania zadań matematycznych na przygotowanej platformie e-learningowej. W jej ramach udostępniono moduły, składające się z zadań na poziomie klasy czwartej szkoły podstawowej. System dostosowuje się do ucznia i wspiera go w nauce, dobierając zadania do aktualnych umiejętności uczniów. Podczas ćwiczeń wyszukiwane są dzieci uzdolnione w naukach ścisłych i rozwijane są ich talenty, nie zapominając o uczniach słabszych, którzy mają inne potrzeby.
Mamy nadzieję, że udział w projekcie będzie doskonałym uzupełnieniem technik kształcenia na odległość i wspomoże  szkołę w zdalnym nauczaniu. Nad projektem czuwa nauczyciel matematyki Pani Joanna Klimpel.

(J. Klimpel)