Aktualności‎ > ‎

Szkolne Koło Sportowe

opublikowane: 11 paź 2020, 10:04 przez ZSPiP im. św. Huberta w Czerninie   [ zaktualizowane 11 paź 2020, 10:04 ]
To już kolejny rok, gdy Nasza Szkoła uczestniczy w programie "Szkolne Koło Sportowe", który ma na celu umożliwienie podejmowania dodatkowej aktywności fizycznej realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczycieli prowadzących zajęcia wychowania fizycznego.Program stanowi narzędzie stymulowania podejmowania aktywności fizycznej w szczególności wśród dzieci i młodzieży o mniejszej sprawności fizycznej, rzadziej podejmujących aktywność fizyczną w czasie wolnym, nieobjętych regularnymi formami aktywności fizycznej, np. treningami w klubie sportowym. Istotnym założeniem jest różnorodność zajęć, dających możliwość uprawiania wielu sportów, uwzględniając m.in. regionalne i lokalne tradycje oraz możliwość uprawiania odpowiednich sportów w zależności od pór roku.

(P. Brojek)