JUBILEUSZ 75-LECIA SZKOŁY I 15- LECIA NADANIA JEJ IMIENIA

Data publikacji: Oct 23, 2020 8:47:33 PM

„Życzymy ci szkoło w dniu święta Twojego,

By nikt nie żałował czasu tutaj spędzonego,

Bo każdy po latach wniosku się doczeka,

Że to najpiękniejszy czas w życiu człowieka.”

Jak co roku w październiku Zespół Szkoła Podstawowa i Przedszkole im. św. Huberta w Czerninie obchodzi swoje Święto. Ten rok jest jednak szczególny, nie tylko ze względu na piękny Jubileusz, ale także na niepewną sytuację związaną z pandemią. Mając na uwadze bezpieczeństwo naszych Gości, Absolwentów, Uczniów, Pracowników oraz Przyjaciół ZSPiP, podjęliśmy odpowiedzialną decyzję o zmianie formuły obchodów 75-lecia istnienia Szkoły. Jest to dla nas niezwykle przykra sytuacja, gdyż nie możemy bezpośrednio świętować tego Jubileuszu z Przyjaciółmi i Sympatykami naszej szkoły.

Rozwaga i dbałość o bezpieczeństwo sprawiła, że postanowiliśmy wykorzystać nowoczesne technologie i dzielić się podejmowanymi inicjatywami - interaktywnie. Obchody rozpoczęły się uroczystym apelem, przygotowanym przez panią J. Ryszewską, w którym wystąpili uczniowie klasy II, VI i VIIa. Po uroczystym powitaniu wszystkich uczniów przez panią dyrektor Dorotę Adamską, młodzi artyści zaprezentowali swoje talenty, złożyli piękne życzenia i uczcili pamięć patrona szkoły – św. Huberta.

Po apelu nastąpiła prezentacja zadań, jakie każda klasa wraz z wychowawcą przygotowywała już od samego rana. I tak… klasy I-III stworzyły niezwykłą wystawę prac na korytarzu szkolnym. Klasa IV opowiedziała historię św. Huberta wierszem. Uczniowie klasy V zaprezentowali lekcję historii na wesoło. Klasa VI twórczo przerobiła znany utwór „Oczy zielone” pod obchody naszego Jubileuszu. Wychowankowie klasy VIIa stworzyli nowy hymn szkoły, a VIIb - pokazali, jak mogła wyglądać lekcja 75 lat temu. Klasa VIII napisała wiersz nt. historii szkoły. Na koniec wszyscy mogli zobaczyć prezentację archiwalnych zdjęć, dzięki której wróciliśmy pamięcią do ludzi, miejsc, zdarzeń, które często umykają i zacierają się.

Serdeczne podziękowania dla Pana C. Kaczora i Pana P. Brojka za sprawną obsługę techniczną uroczystości oraz dla wszystkich zaangażowanych nauczycieli, uczniów i rodziców.

„75 lat minęło, to piękny wiek,

75 lat i nawet jeden dzień.

Na drugie tyle szkoło, przygotuj się!

A może i na trzecie, któż to wie?”

(J. Ryszewska)