Ślubowanie pod sztandarem św. Huberta

Data publikacji: Oct 01, 2020 12:3:32 PM

Dnia 29 września 2020r. odświętnie ubrani Pierwszoklasiści, w przepięknie udekorowanej przez panie M. Czyżowską i J. Drozdowską sali gimnastycznej, zostali włączeni do społeczności szkolnej. W tym ważnym wydarzeniu towarzyszyli dzieciom ich bliscy, dyrektor szkoły D. Adamska, pedagog J. Spieć i nauczyciel wychowania fizycznego P. Brojek. Ceremonia pasowania na uczniów na stałe jest wpisana do kalendarza uroczystości odbywających się w naszej szkole. Stanowi ona przeżycie nie tylko dla samych dzieci, ale także dla ich rodziców, nauczycieli, koleżanek i kolegów. W tym roku szkolnym przypadło nam w udziale połączenie dwóch wydarzeń. Podczas dzisiejszego święta nastąpiła również uroczysta ceremonia przekazania sztandaru szkoły. W poprzednich latach to wydarzenie miało miejsce zawsze na zakończenie roku szkolnego. Jednakże nauczanie w formie zdalnej spowodowało, że musieliśmy zmienić tradycję i związku z tym Pierwszoklasiści oraz zaproszeni goście byli uczestnikami podwójnego święta.

(R. Stępień)