Gminny Konkurs Ekologiczny

Data publikacji: May 25, 2015 5:45:53 PM

17 maja odbył się Gminny Konkurs Ekologiczny pod hasłem „Co chcesz pokazać św. Hubertowi”. Nad przebiegiem czuwały panie: Maria Czyżowska i Zofia Bordulak oraz inni nauczyciele ze szkoły w Czerninie. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele Kół myśliwskich, Nadleśnictwa oraz Urzędu Miasta i Gminy w Górze. W programie imprezy miały miejsce dwa konkursy. Pierwszy z nich dotyczył wykonania folderu. Tu jury przyznało pierwsze miejsce Gimnazjum nr 2 w Górze, drugie miejsce ZSPGiP w Czerninie, a trzecie Gimnazjum nr 1 w Górze. Konkurs drugi polegał na zaprezentowaniu przez poszczególne szkoły scenki o tematyce ekologicznej. Wszystkie szkoły zaprezentowały się bardzo oryginalnie i ciekawie, jednak pierwsze miejsce zdobyły uczennice z Gimnazjum w Czerninie.