Pasowanie na czytelników szkolnej biblioteki

Data publikacji: May 26, 2015 5:37:22 PM

23 lutego uczniowie klasy pierwszej zostali pasowani na czytelników szkolnej biblioteki. Uczniowie obejrzeli przedstawienie przygotowane pod kierunkiem Lidii Kaczor i Barbary Wiśniewskiej wraz z uczniami należącymi do aktywu bibliotecznego, „Szkolnego Klubu Młodych Literatów”, teatru Małego Aktora „Żak” oraz uczniów z II klasy. Przedstawienie zatytułowane było „Dziwna przygoda w bibliotece” i „Zaczarowany świat literek”. Pierwszaki poznali wiele postaci z bajek, a ich zadaniem było odgadnięcie z jakich bajek pochodzą. Wystąpiły też literki, które pokazały dzieciom jakie wyrazy można z nich ułożyć. Po obejrzeniu przedstawienia nastąpiło uroczyste pasowanie uczniów na czytelników, którego dokonała Pani dyr. Dorota Adamska. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, które wręczyła pani wicedyrektor Barbara Wiśniewska. Pierwszą książkę wypożyczyła uczniom pani bibliotekarka Lidia Kaczor. Były też słodkie prezenty, które zostały ufundowane przez Radę Rodziców. Wszystkim uroczystość bardzo się podobała, a szczególnie maluchom.