Pasowanie uczniów klasy pierwszej

Data publikacji: May 26, 2015 4:46:34 PM

17 listopada 2005 r. odbyło się w naszej szkole ślubowanie pierwszoklasistów na uczniów. Dzieci długo czekały na swój wielki dzień. Poznały już wiele liter, nauczyły się dodawać i odejmować, doskonale poruszać się po szkole, przechodzić przez ulicę. Dowiedziały się wielu rzeczy; jakie zwierzę jest największe na świecie, a jakie najmniejsze, kiedy myjemy ręce i dlaczego, kto lata samolotem i co to jest wodolot. Jednym słowem zasłużyły na to, by stać się pełnoprawnymi uczniami szkoły. Od rana na galowo, z wielką tremą wraz z rodzicami uczestniczyli w swojej uroczystości. Przygotowywali się do niej już od dawna pod czujnym okiem wychowawczyni - Bożeny Gawczyńskiej. Cały czas trwały próby; dzieci recytowały, śpiewały i tańczyły. Na uroczystość przybyła pani dyrektor, przedstawicielka Rady Rodziców i gość specjalny - Dobra Wróżka. Niestety miłą atmosferę zepsuła Zła Wróżka, która zaczarowała nieszczęsne dzieci w żółtodzioby. Na szczęście dzielne pierwszaki wyruszyły w trudną drogę i zdobyły symbole miłości, mądrości, radości i muzyki potrzebne do odczarowania ich. Przy pomocy Dobrej Wróżki zrzuciły z siebie złe zaklęcie i zgodnie z tradycją ślubowały na sztandar szkoły. Pani dyrektor pasowała ich wielkim ołówkiem na uczniów, a wychowawczyni rozdała im piękne butony i dyplomy z tekstem ślubowania. Rodzice przygotowali swoim pociechom poczęstunek; mamy upiekły smakowite ciasta, były też napoje i cukierki. Przedstawicielka Rady Rodziców i dzieci z klasy II wręczyli nowym uczniom prezenty: zeszyty, długopisy i własnoręcznie wykonane zakładki do książek. Pierwszoklasiści byli bardzo zadowoleni. Na długo w swej pamięci zachowają ten piękny dzień.