„Otwarta Szkoła”

Data publikacji: May 29, 2015 4:14:2 PM

Głównym celem tej inicjatywy jest stworzenie platformy współpracy różnych programów edukacyjnych kierowanych do placówek oświatowych w całej Polsce. Programem inicjującym Otwartą Szkołę jest projekt Partnerstwo dla Przyszłości firmy Microsoft.

Otwarte Szkoły mają do dyspozycji dedykowany portal internetowy, który zapewnia sprawną komunikację oraz umożliwia szybki i bezpośredni dostęp do wszystkich propozycji kierowanych do szkół przez programy funkcjonujące w ramach porozumienia Otwarta Szkoła.

Aktualnie za pośrednictwem portalu dostępne są następujące formy wsparcia dla szkół:

Biblioteka multimedialna Otwartej Szkoły - zbiór elektronicznych szkoleń technicznych, dokumentacji multimedialnej i oprogramowania edukacyjnego.

System pomocy technicznej dla szkół - pomoc jest świadczona poprzez portal Otwarta Szkoła.

Biuletyn Otwartej Szkoły, zawierający zestaw najświeższych informacji ze świata polskiej oświaty i edukacji informatycznej.