Zakończenie roku szkolnego 2006/2007

Data publikacji: May 29, 2015 5:49:47 PM

22 czerwca po raz ostatni zabrzmiał dzwonek w Zespole Szkoła Podstawowa Gimnazjum i Przedszkole im. Św. Huberta w Czerninie. Uroczystość przebiegała w dwóch etapach: o godz. 800 pożegnali szkołę uczniowie Szkoły Podstawowej, a o godz. 1100 – gimnazjaliści. W uroczystości wziął udział Sekretarz Gminy Pan Tadeusz Otto, Prezes PSS-Społem Pan Władysław Stanisławski, emerytowani nauczyciele i rodzice. Uczniowie, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce i zachowaniu otrzymali z rąk Pani Dyrektor świadectwa z czerwonym paskiem i nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Dla nich były również stypendia naukowe i sportowe. Rodzice tych uczniów zostali uhonorowani listami gratulacyjnymi. Pan Władysław Stanisławski wręczył ufundowane przez PSS nagrody dla „Uczniów Roku”. W kategorii klas I-III miano to zdobyła Patrycja Skupin - uczennica klasy III, w kategorii klas IV-VI - Kamil Górecki - uczeń klasy VI, w kategorii klas gimnazjalnych - uczennica klasy III – Kinga Winnicka. Uczniowie klasy VI, którzy ukończyli Szkołę Podstawową podziękowali nauczycielom i zaprezentowali ciekawą część artystyczną. Następnie wszyscy udali się na mszę św. O godz. 1100 swą uroczystość rozpoczęli gimnazjaliści. Najbardziej tę chwilę przeżywali trzecioklasiści, którzy żegnali mury szkoły po 9 latach nauki i zabawy, trudu i radości. Niejedna łza zakręciła się w oku absolwentów i pedagogów. Na pamiątkę każdy uczeń zostawił wpis do Kroniki Szkoły. Najstarsi uczniowie popisali się krótkim montażem słowno-muzycznym, w którym opisali swoje edukacyjne zmagania. O godz. 1300 mury szkoły opustoszały. Rozpoczęły się wakacje!