Święto Patrona Szkoły

Data publikacji: May 29, 2015 3:20:3 PM

21 października odbyła się uroczystość związana z pierwszą rocznicą nadania szkole imienia, a także Święto Patrona „Hubertowiny”. Obchody uświetnili obecnością: wiceburmistrz Góry Zbigniew Borowczak, p. Benedykt Żyto, myśliwi z zaprzyjaźnionych kół łowieckich „Bór”, „Dzik”, „Szarak”, i „Bażant”, Nadleśniczy Nadleśnictwa Góra Śląska – p. Zbysław Raszewski. W części artystycznej podziwialiśmy popisy aktorskie maluchów działających w teatrze Małego Aktora „Żak”, uczniów z Koła Ekologicznego, Warsztatów Artystycznych, a także Zespół Sygnalistów „Darz Bór” i „Borysy” pod kierownictwem Agnieszki Wytykowskiej. Do godzin popołudniowych trwał festyn środowiskowy dla mieszkańców Czerniny i okolicy. Odbywały się zawody sportowe, strzeleckie, wędkarskie. Rozstrzygnięto również konkurs na rzeźbę z tworzywa naturalnego. Zwycięzcy otrzymywali atrakcyjne nagrody. Smakosze degustowali kiełbaski z grilla oraz pyszne domowe wypieki. Dzieci i dorośli z zainteresowaniem oglądali wystawę myśliwską przygotowaną przez p. Daniela Raszkę, brali udział w rozwiązywaniu krzyżówek przygotowanych przez Nadleśnictwo i p. Barbarę Kurzawę.