Data publikacji: May 30, 2015 4:24:44 PM

W bardzo pogodnej i miłej atmosferze przebiegał w tym roku szkolnym Dzień Dziecka i Sportu Szkolnego, który połączony był z ogólnopolskimi obchodami Dnia „Szkoły bez Przemocy”. W pierwszej, sportowej, części uczniowie rywalizowali w różnorodnych konkurencjach: biegach na dystansie 60 metrów, skokach w dal, a maluchy z klas O-III w biegach w workach. W grach zespołowych królowała piłka nożna, siatkowa piłka plażowa oraz „dwa ognie”. Mistrzami sportu zostali: Katarzyna Bobowska i Adrian Zarzycki - bieg na dystansie 60 m. (szkoła podstawowa). Rafał Kiernicki i Paulina Bosa - bieg na dystansie 60 m. (gimnazjum). Ścimborska Maria i Krystian Zarzycki - skok w dal (szkoła podstawowa). Paulina Bosa i Rafał Kiernicki – skok w dal (gimnazjum). W piłce nożnej oraz w piłce siatkowej zwyciężyła klasa III gimnazjum.

Druga część dnia przygotowana była przez pedagoga szkolnego Urszulę Chudzik oraz uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej i I–III gimnazjum, którzy zaprezentowali scenki na temat przemocy w szkole i sposobów jej eliminowania. Kulminacyjnym punktem dnia było zawieszenie czerwonych baloników na maszcie szkolnym oraz wypuszczenie „w niebo” gołębi jako symbolu życia w zgodzie. Akcja wywarła duże wrażenie na zaproszonych gościach: przedstawicielach Policji, Centrum Pomocy Alkoholowej i Radzie Rodziców. W tym dniu wręczone zostały również karty rowerowe dla uczniów klasy IV i motorowerowe uczniom klas gimnazjalnych.