Konkurs wiedzy o płazach „Płazy wokół Nas” dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych

Data publikacji: May 30, 2015 3:27:8 PM

10 kwietnia nasi uczniowie pod opieką Pani Anny Salamon wzięli udział w konkursie wiedzy o płazach „Płazy wokół Nas” dla uczniów klas IV-VI szkól podstawowych organizowanym przez Ogród Zoologiczny we Wrocławiu. Konkurs jest jednym z etapów zapoznawania dzieci i młodzieży z inicjatywą ochrony płazów. W tym roku Miejski Ogród Zoologiczny we Wrocławiu przystąpił do międzynarodowej inicjatywy ochroniarskiej, której głównym koordynatorem jest Europejskie Stowarzyszenie Ogrodów Zoologicznych i Akwariów (EAZA). Tegoroczna kampania poświęcona jest problematyce i ochronie płazów . Mamy czym się pochwalić bo nasz uczeń Andrzej Spulnik z klasy VI zdobył III miejsce, pozostali uczestnicy przedstawili bardzo wysoki i wyrównany poziom wiedzy. Oprócz konkursu zorganizowany został pokaz płazów. Nagrodą dodatkową (niespodzianką) na koniec po ogłoszeniu wyników była fotografia z wężami.