Data publikacji: May 30, 2015 3:17:31 PM

12 marca odbyła się uroczystość pasowania uczniów klasy pierwszej na czytelników szkolnej biblioteki pod hasłem „Spotkanie z książką”. Przedstawienie zostało przygotowane przez uczniów należących do Klubu Młodych Literatów i Koła bibliotecznego. Gośćmi honorowymi byli: Pani wicedyrektor B. Wiśniewska, pedagog szkolny Pani K. Chudzik, przedstawiciel Rady Rodziców Pani M. Bordulak oraz nauczyciele Pani R. Woźny, J. Kantorczyk, E. Tejszerska. Przedstawienie było bardzo ciekawe mówiło o książkach, które są skarbnicą wiedzy. Dzieci również poznały znaki przestankowe, bez których nie ma sztuki pisania. Pierwszaki oraz sześciolatki zaśpiewały piosenki. Uczniowie otrzymali dyplomy oraz pierwszą książkę. Upominki zostały wręczone przez Panią wicedyrektor oraz Panią z Rady Rodziców. Na zakończenie uroczystości przy śpiewie piosenki do muzyki „Jedzie pociąg z daleka” wszystkie dzieci pod kierunkiem pani konduktor wyruszyły na wycieczkę w świat bajek.