Spektakl profilaktyczny dla uczniów w wykonaniu aktorów z krakowskiego teatru „Biura Promocji Kultury”

Data publikacji: May 30, 2015 12:52:43 PM

22 października w naszej szkole odbył się spektakl profilaktyczny dla uczniów w wykonaniu aktorów z krakowskiego teatru „Biura Promocji Kultury” pt. „Buty na suficie”. Główne role w przedstawieniu zagrali: Mateusz Opiela i Tomasz Jakubowski, którzy profesjonalne i znakomicie wcielili się w role dwóch młodych ludzi. W spektaklu tym problematyka agresji i przemocy została ukazana na tle skomplikowanych relacji między przyjaciółmi. Poprzez udział w tym przedstawieniu opartym na autentycznej historii, uczniowie próbowali wspólnie z aktorami znaleźć odpowiedzi na ważne dla nich zagadnienia - czy przyjaźń może usprawiedliwić bezkarność i brak odpowiedzialności za swoje czyny; czym jest zło i jakie są jego granice. Zakończeniem występu była dyskusja aktorów z uczniami na temat sytuacji i czynników decydujących o skłonnościach do agresji i przemocy.